Yareal sprzedaje dwa budynki biurowe w kompleksie LIXA w Warszawieźródło: Materiały inwestora

Yareal sprzedaje dwa budynki biurowe w kompleksie LIXA w Warszawie

Warszawa
Orzech
Orzech
REKLAMA
Yareal podpisał umowę na sprzedaż dwóch budynków biurowych projektu LIXA zlokalizowanego w Warszawie. Transakcja "forward sale" zawarta z funduszem Commerz Real, działającym w imieniu południowokoreańskiego inwestora, dotyczy łącznej powierzchni biurowej 28 700 mkw. oraz 410 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynki zostały już skomercjalizowane w 78%, a największym najemcą jest bank BGŻ BNP Paribas, którego główna siedziba zajmie w całości największy z budynków kompleksu LIXA.
Realizacja projektu LIXA rozpoczęła się na początku roku. U zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstanie narożny, 13-piętrowy budynek o powierzchni 22 000 mkw. oraz mniejszy biurowiec oferujący 6 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Po sfinalizowaniu transakcji oba budynki staną się własnością południowokoreańskiego funduszu Hana Investment Co. Ltd, reprezentowanego przez Commerz Real. Strony umowy nie ujawniają wartości transakcji.
LIXA powstaje w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego, co ułatwi pracownikom biur korzystanie z sieci dogodnych połączeń komunikacji publicznej. Dzięki kampusowemu charakterowi, funkcjonalności i elastyczności w aranżacji powierzchni, inwestycja Yareal stanowi atrakcyjną alternatywę dla budynków wysokościowych powstających na warszawskim rynku biurowym. LIXA znajduje się w polu zainteresowania przede wszystkim dużych firm poszukujących siedziby, która na bardzo wczesnym etapie może być dostosowana do ich potrzeb (build to suit), z możliwością wynajmu lub zakupu.
REKLAMA
Projekt LIXA zostanie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie licznych rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa. Sztandarowa inwestycja biurowa Yareal otrzyma certyfikat z oceną na poziomie Excellent.
W ramach negocjacji z funduszem, Yareal korzystał z doradztwa kancelarii prawnej GIDE LOYRETTE NOUEL, firm MDDP oraz CBRE.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA