Biurowiec Atrium Tower w Warszawie sprzedany

Biurowiec Atrium Tower w Warszawie sprzedany

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Po blisko dwóch dekadach AEW Europe zdecydowało się sprzedać warszawski budynek biurowy Atrium Tower. Nowym właścicielem został fundusz VIG FUND, nieruchomościowy wehikuł inwestycyjny Vienna Insurance Group (VIG). W procesie sprzedaży spółkę AEW Europe reprezentowała firma doradcza Savills.
Atrium Tower to budynek biurowy w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie przy al. Jana Pawła II 25. Deweloperem obiektu była firma Skanska Property. Oddanie nieruchomości do użytku nastąpiło w 1997 roku. Projekt po raz pierwszy zmienił właściciela w 2001 r., kiedy kupiła go firma AEW Europe. Budynek oferuje 11 500 mkw. powierzchni biurowej.
Przez ostatnie 17 lat aktywnie zarządzaliśmy budynkiem Atrium Tower, m.in. przeprowadzając jego modernizację. Te działania, w połączeniu ze znakomitą lokalizacją, przełożyły się na duże zainteresowanie najemców i niemal stuprocentowy poziom wynajmu. Jestem pewna, że nowy właściciel będzie zadowolony z zakupu tej nieruchomości – powiedziała Ewa Parys, Head of Asset Management Central Europe, AEW Europe.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w procesie sprzedaży budynku, który w latach 90. był jednym z symboli rodzącego się rynku nowoczesnych powierzchni biurowych w Warszawie. Obecnie stanowi on wartościowy produkt inwestycyjny wynajęty przez szeroką grupę międzynarodowych i lokalnych najemców – powiedział Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills.
REKLAMA
Michał Ćwikliński, Managing Partner, Country Head Poland w GVA Polska – Jestem przekonany, że ten budynek biurowy będzie stanowił znakomitą inwestycję dla naszego klienta, VIG FUND, ze względu na swoją lokalizację w centrum miasta oraz stały przychód generowany przez zróżnicowanych najemców.
AEW Europe, zgodnie ze stanem na koniec marca 2018 r., zarządza nieruchomościami o wartości 60 miliardów euro. Fundusz VIG FUND z grupy Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (“VIG”), to jedna z wiodących firm w Austrii i na terenie Europy Środkowo-Wschodniej notowanych na giełdzie papierów wartościowych. W polskim portfelu inwestora znajdują się m.in. budynki Libra Business Centre i Jasna 26.
W transakcji AEW było reprezentowane przez Savills, doradcę działającego na rynku nieruchomości oraz przez kancelarię prawną Wolf Theiss. VIG FUND doradzały firmy Schoenherr, GVA, cmT i TPA Poland.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA