DODAJ

Biurowiec Warsaw Spire Tower sprzedany

Biura / Warszawa
Biurowiec Warsaw Spire Tower
Orzech
2019-06-14 12:09:17
IMMOFINANZ nabywa budynek biurowy Warsaw Spire Tower o łącznej powierzchni ok. 71 600 m kw. za ok. 386 mln euro. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez polski organ antymonopolowy. Transakcja odbyła się poprzez zakup odpowiednich spółek holdingowych.

Warsaw Spire Tower, to niemal 220-metrowa wieża oferuje łącznie 71 600 mkw. powierzchni pod wynajem, z ok. 65 000 m kw. powierzchni biurowej. Pozostała część przeznaczona jest głównie na cele tzw. retailu. Uzgodniona wartość nieruchomości wynosi ok. 386 mln euro. Oczekiwany roczny przychód z najmu na podstawie fakturowanych czynszów to około 19,6 mln euro. Sprzedawcami są firma Ghelamco Group, która ukończyła budowę wieży w 2016 r., oraz Madison International Realty, globalna firma Private Equity z sektora nieruchomości.

Transakcja ta reprezentuje silny krok dla dalszego wzrostu IMMOFINANZ. Zgodnie z naszą strategią najpierw skoncentrowaliśmy nasz portfel na sektorze biurowym i handlowym, teraz natomiast znacząco wzmocnimy go, jak również naszą stabilną stopę zwrotu, dzięki tej wyjątkowej nieruchomości  powiedział Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ, w sprawie planowanej akwizycji. – Warszawa jest jednym z najbardziej obiecujących rynków biurowych spośród wszystkich tych, na których funkcjonujemy, ze względu na dynamiczny rozwój i korzystne wskaźniki ekonomiczne.

Kupno nieruchomości zostało dziś zatwierdzone przez Radę Nadzorczą IMMOFINANZ. Podpisanie umowy ma nastąpić wkrótce, podobnie jak złożenie niezbędnych dokumentów w polskim urzędzie antymonopolowym (UOKiK). Po zatwierdzeniu przez organ antymonopolowy, finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu najbliższych tygodni. Transakcja zostanie sfinansowana zarówno kapitałem własnym, jak i długiem. Warsaw Spire Tower (budynek A) ma łącznie 49 pięter i jest najwyższą wieżą biurową w Warszawie. Powierzchnia biurowa jest w pełni wynajęta, m.in. przez takich najemców jak: Goldman Sachs, Samsung, JLL i Mastercard. Średni pozostały okres obowiązywania umów wynosi ok. 4,6 roku.

Portfel nieruchomości IMMOFINANZ w Polsce na dzień 31 marca 2019 r. miał wartość księgową 760,3 mln euro. Stanowi to 17,2% łącznego portfela firmy. W jego skład wchodzi 26 obiektów z ok. 377 100 m kw. powierzchni pod wynajem i poziomem komercjalizacji 93%.

Źródło: materiały prasowe