[Warszawa] Największe europejskie biuro JLLźródło: www.mazaja.pl

[Warszawa] Największe europejskie biuro JLL

REKLAMA
Firma zajmie docelowo 13 700 mkw. powierzchni biurowej na dziewięciu piętrach w budynku wieżowym Warsaw Spire. Będzie to największe biuro JLL w Europie.
JLL konsoliduje w jednej lokalizacji wszystkie swoje linie biznesowe w Warszawie. Docelowo nowa siedziba firmy będzie miała 13 700 mkw. na dziewięciu kondygnacjach (25-30 oraz 32-34) w Warsaw Spire, stając się tym samym największym – pod względem metrażu – biurem JLL w Europie.
W maju tego roku do nowej siedziby wprowadzili się pracownicy biznesu konsultingowego JLL, zajmując piętro 29 i 30. W sierpniu do Warsaw Spire dołączyła część zespołu EMEA Centre of Excellence (EMEA CoE) – pracownicy Centrum Usług Korporacyjnych (piętro 27 i 28). 
W następnym etapie konsolidacji – do końca 2016 r. – do budynku wprowadzą się pracownicy pozostałych zespołów EMEA Centre of Excellence: Grupy Usług Finansowych i IFM (Integrated Facilities Management). EMEA CoE zajmie docelowo 6,5 piętra. 
EMEA Centre of Excellence zatrudnia obecnie ponad 500 osób i łączy pod jednym szyldem różne usługi JLL świadczone klientom z całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w skali globalnej. EMEA CoE obejmuje:
  • Centrum Usług Korporacyjnych (Corporate Solutions Centre of Excellence) – świadczące strategiczne wsparcie dla największych klientów korporacyjnych w regionie.
  • Regionalne Centrum Integrated Facilities Management (IFM).
  • Grupę Usług Finansowych (Finance Services Group) – realizującą projekty z obszaru finansów i księgowości na rzecz innych jednostek JLL w Europie i regionie MENA – Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
  • Dodatkowe funkcje wsparcia m.in. w zakresie badań i analiz rynku, marketingu, zarządzania wiedzą, HR i IT.
W kolejnej turze – w 2017 r. – do Warsaw Spire wprowadzi się spółka Tétris.
Łącznie, w nowej siedzibie JLL, we wszystkich liniach biznesowych będzie pracować ok. 1 000 osób. 
Joanna Gajewska-Sokołowska, dyrektor operacyjny, JLL EMEA Centre of Excellence, mówi – Konsolidacja wszystkich usług JLL dla klientów europejskich w jednej lokalizacji to nie tylko usprawnienie operacyjne. Przede wszystkim nasi klienci mogą teraz liczyć na jeszcze bardziej kompleksową obsługę dzięki łatwiejszemu przepływowi wiedzy pomiędzy zespołami. Jestem także przekonana, że nasi pracownicy – niezależnie od swojej linii biznesowej – docenią Warsaw Spire jako miejsce wyróżniające się pozytywnie na tle innych obiektów biurowych.
Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce, podsumowuje: – Dynamiczny rozwój JLL w Polsce spowodował, że podjęliśmy decyzję o powiększeniu powierzchni w kompleksie biurowym Warsaw Spire. Docelowo, po konsolidacji będziemy zajmować 13 700 mkw. W efekcie będzie to największe biuro JLL w Europie w jednej lokalizacji. Oznacza to, że Polska jest jednym z kluczowych miejsc dla rozwoju firmy w tej części świata.
Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco, to największa i jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Kompleks składa się z 220-metrowego budynku wieżowego oraz dwóch 55-metrowych budynków sąsiadujących. Trzy budynki oferują łącznie 109 000 mkw. powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Kompleks wyróżnia znakomita lokalizacja (w pobliżu Ronda Daszyńskiego, przy stacji metra) oraz otaczająca go przestrzeń – plac Europejski z rozwiniętą ofertą restauracyjną oraz miejscem dla kultury i sztuki. Miejski plac, zajmujący ponad 1,5 ha, znakomicie łączy funkcje komercyjne i publiczne tworząc miejsce na spotkania biznesowe, wspólne spędzanie czasu po pracy i przestrzeń dla mieszkańców miasta. 
Od samego początku, dzięki innowacyjnemu podejściu, Warsaw Spire przykuwał uwagę najemców. Jesteśmy zaszczyceni, że tak znakomite firmy i globalni liderzy jak JLL wybierają nasz projekt na swoje siedziby. To także najlepszy dowód na to, że pozycja stolicy Polski w oczach światowych inwestorów jest coraz bardziej znacząca oraz, że to właśnie tu, na warszawskiej Woli powstaje nowe biznesowe city – komentuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kolejna duża niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku ulokowana zostanie kolejna duża inwestycja zagraniczna. W miejscowości Wykroty, w p...
Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompl...
LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...