Na Mokotowie powstanie prestiżowa Rezydencja Fryderyk

Na Mokotowie powstanie prestiżowa Rezydencja Fryderyk

Warszawa, WIZUALIZACJE
Malwina Szczygłowska
REKLAMA
Już za 16 miesięcy w stolicy powstanie elegancki kompleks mieszkaniowy nawiązujący architekturą do przedwojennej Warszawy. Apartamentowiec jest realizowany przy użyciu piaskowca.
Rezydencja Fryderyk powstaje na warszawskim Mokotowie przy ulicy Fryderyka Joliot-Curie, znanego zdobywcy nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Inwestycję stanowić będzie 7-kondygnacyjny budynek składający się z 50 apartamentów oraz części handlowo-usługowej na poziomie parteru. W części podziemnej obiektu powstanie dwupoziomowy garaż z 74 miejscami parkingowymi. 21 wrześni 2016 r. Spółka Strabag została generalnym wykonawcą inwestycji. Prace budowlane są prowadzone na zlecenie firmy Szmyd & Partners Sp. z o.o. Sp. k. Budowa kompleksu o powierzchni całkowitej ok. 9 tys. mkw. kosztuje firmę 17,5 mln zł netto i zostanie zakończona w styczniu 2018 r.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań – LEAN

W ramach budowy Rezydencji Fryderyk, Strabag wykona rozbiórkę istniejącego budynku przy ul. Joliot-Curie 28, a następnie wybuduje obiekt mieszkalno-usługowy wraz z przyłączami do sieci zewnętrznych. Do zadań generalnego wykonawcy należy również zagospodarowanie terenu zewnętrznego, w tym zieleni, wykonanie ogrodzenia inwestycji i nawierzchni utwardzonych pod wjazd i chodniki.
REKLAMA
 W budownictwie kubaturowym wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania optymalizacyjne. System LEAN harmonizuje cały proces realizacji prac i synchronizuje poszczególne etapy robót. Dzięki temu zwiększamy wydajność działań, co wpływa korzystnie na czas i koszty inwestycji – mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Sp. z o.o. – To co dzisiaj decyduje o powodzeniu przedsięwzięć budowlanych w obszarze budownictwa kubaturowego w tym mieszkaniowego, to dobre pomysły, nowoczesne podejście do zarządzania budowami i otwartość na współpracę z inwestorem na każdym poziomie wykonania inwestycji. Niemałe znaczenie ma również doświadczenie, które w przypadku Strabag, w Polsce, sięga już 30 lat.

Tylko dobre lokalizacje

Strabag specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, realizuje projekty handlowe, przemysłowe, szpitale oraz biurowce. W ostatnim czasie został wykonawcą kilku ciekawych ze względu na lokalizację i projekty architektoniczne obiektów mieszkaniowych. Między innymi w kwietniu br. przy wykorzystaniu systemu LEAN, spółka sfinalizowała budowę inwestycji Manhattan Place przy Alei Wilanowskiej, a obecnie buduje kompleks mieszkaniowy Art Deco – Apartamenty na Woli.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA