DODAJ

Ruszyła sprzedaż apartamentów przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Mieszkania i domy / Warszawa
Ruszyła sprzedaż apartamentów przy
Kajtman
2018-09-18 14:08:26
Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów w kameralnym budynku, który powstanie zaledwie 200 metrów od południowej bramy Parku Łazienkowskiego. Prestiżowa apartamentowiec Rezydencja Łazienki Park, mieszcząca 64 mieszkań, stworzy elegancką pierzeję ulicy 29 Listopada na warszawskim Ujazdowie.

Rezydencja Łazienki Park powstaje w unikalnej lokalizacji warszawskiego Śródmieścia, na skraju Parku Łazienkowskiego. Okolica słynie nie tylko z historycznego klimatu Łazienek ale także sąsiedztwa wielu zagranicznych placówek dyplomatycznych. Adres i charakter nowego apartamentowca Yareal łączy wszystkie cechy prestiżowych budynków mieszkalnych usytuowanych w centralnych dzielnicach dużych światowych metropolii. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych luksusowych projektów ostatnich lat.

Apartamentowiec, którzy budujemy przy warszawskich Łazienkach, to dom z duszą, nawiązujący do najlepszych tradycji architektury 20-lecia międzywojennego. Motywem przewodnim są zaokrąglenia we wnętrzach oraz półokrągłe narożniki na elewacji, które nadadzą budynkowi wyjątkowy charakter. Mieniące się, szlachetne zaokrąglenia na fasadzie i metalowych balustradach balkonów, podkreślą modernistyczny styl Rezydencji Łazienki Park – mówi Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal Polska, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych.

O wyjątkowym charakterze budynku świadczą także misternie zaprojektowane części wspólne budynku. Dużą wagę położono na precyzyjnie dobrane kolory i faktury, nietuzinkowe oświetlenie oraz wykończenie powierzchni naturalnymi materiałami. Apartamentowiec zaprojektowano w taki sposób, aby wtopił się w otoczenie dzięki ścianom porośniętym zielenią, która ma dominować również na terenach wspólnych oraz w przestrzeniach prywatnych.

Apartamentowiec Yareal przy Łazienkach Królewskich zaoferuje luksusowe apartamenty – od kompaktowych lokali do przestronnych penthouse’ów z rozległymi tarasami. Największe apartamenty powstaną na górnych kondygnacjach, gdzie wysokość pomieszczeń będzie sięgała 3 m. W każdym z apartamentów znajdą się loggie, balkony lub tarasy, a mieszkańcy prawie wszystkich mieszkań na parterze będą mogli korzystać z własnych ogródków. W wybranych apartamentach powstaną również ogrody zimowe. 

Inwestycja Yareal została zaprojektowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA, która zadbała o eleganckie proporcje i dyskretne, ponadczasowe detale. Wejście od strony ulicy będzie prowadziło przez reprezentacyjne lobby recepcyjne, zapewniające monitoring ruchu pieszego i samochodowego. W podziemnym garażu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 95 miejsc parkingowych oraz 32 komórki lokatorskie i aneksy rowerowe. Większość mieszkań zaprojektowano w taki sposób, aby można je było łączyć, co zapewni dodatkowe możliwości aranżacji przestrzeni w powiększonych apartamentach. W zaokrągleniach rozdzielających tarasy znajdą się praktyczne szafki do przechowywania np. mebli ogrodowych. 

Na parterze przygotowano dostępną dla wszystkich mieszkańców strefę fitness i relaksu, służącą aktywności fizycznej. Przestrzeń będzie przystosowana do codziennych treningów i wyposażona w przyrządy sportowe, a w części relaksu znajdzie się m.in. sauna z miejscem do wypoczynku oraz taras z leżakami.

Rezydencja Łazienki Park zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w wiele proekologicznych rozwiązań, potwierdzonych certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good. Przyszli właściciele wszystkich apartamentów otrzymają pakiet inteligentnych rozwiązań smart home firmy Fibaro, ułatwiających zarządzanie urządzeniami i systemem bezpieczeństwa. Miejsca parkingowe w garażu mogą być na życzenie klientów wyposażone w indywidualne ładowarki dla samochodów elektrycznych. 

Yareal zamierza rozpocząć budowę Rezydencji Łazienki Park na przełomie 2018 i 2019 roku.

Źródło: materiały prasowe