[Warszawa] Wyjątkowa inwestycja na Dolnym Mokotowie Bobrowiecka 10

[Warszawa] Wyjątkowa inwestycja na Dolnym Mokotowie Bobrowiecka 10

REKLAMA

Apartamentowiec przy ul. Bobrowieckiej 10 wyróżnia się nowoczesną i nieszablonową architekturą oraz przyjaznymi rozwiązaniami dla mieszkańców.

 

Oryginalny projekt

Przy projektowaniu budynku ważna była dla nas niebanalna, prosta forma, wyrazista bryła, dbałość o detale, najwyższej klasy materiały, stonowana barwa. Wszystkie te elementy razem tworzą niepowtarzalny klimat inwestycji.

 

Autorem projektu jest renomowana pracownia JEMS Architekci Sp. z o.o. To zdobywcy wielu prestiżowych nagród, m.in. I Nagrody „Polski Cement w Architekturze” za rozbudowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, I Nagrody w konkursie „Życie w Architekturze” za najlepszy budynek wielorodzinny (19 Dzielnica w Warszawie). Architekci z firmy JEMS zaprojektowali wiele innych, oryginalnych budynków mieszkalnych, biurowych oraz obiektów użyteczności publicznej.

 

Bobrowiecka 10 to nie tylko niezwykła architektura i funkcjonalność, to również przyjazna przestrzeń dla najbardziej wymagających. Pragnęliśmy, aby każdy mógł odczuć wyjątkowość tego miejsca już w biurze sprzedaży. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy przy jego stworzeniu Pana Borisa Kudličzkę, który wraz z zespołem WWAA Architekci jest autorem m.in. projektu Pawilonu Polskiego na wystawie Expo w Szanghaju.

 

Prestiżowa lokalizacja

Nasza inwestycja położona jest w prestiżowej części Warszawy, na Dolnym Mokotowie. Realizowany budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość, od 1 do 5 pięter. Łącznie znajdą się w nim 123 przestronne i funkcjonalne apartamenty oraz osiem lokali usługowych na parterze. W kondygnacji podziemnej przewidziano 154 miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Nowoczesna architektura budynku, dbałość o każdy szczegół i zastosowanie materiałów wysokiej jakości to nie wszystkie atuty apartamentów „Bobrowiecka 10”.

 

Niebanalna zieleń z pomnikiem przyrody

Cechą charakterystyczną planowanej inwestycji będą dwa wewnętrzne, zielone dziedzińce. Jeden z nich będzie miał formę placu z elementami małej architektury, chodnikami i niebanalną zielenią. Centralnym elementem drugiego placu będzie piękne drzewo – pomnik przyrody „Czarna Olsza”. Apartamenty będą gotowe do zamieszkania już pod koniec 2016 r.

 

Znany i doświadczony inwestor

Inwestorem projektu „Bobrowiecka 10” jest Alnus Development Sp. z o.o., spółka celowa utworzona z myślą o inwestowaniu w nietuzinkowe, a zarazem funkcjonalne projekty mieszkaniowe.

 

Spółka Alnus Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek, w których inwestorem strategicznym jest jeden z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorców Pan Jerzy Starak, znany ze swojego zamiłowania do sztuki, który od wielu lat wraz z wykwalifikowanym zespołem wzbogaca polską architekturę oraz zasoby kultury materialnej o niezwykłe, wyróżniające się projekty na terenie całej Polski. Sztandarową inwestycją nieruchomościową jest budynek biurowy przy ul. Bobrowieckiej 6, gdzie swoje biura ma m.in. ZF Polpharma S.A., Nutricia i CEDC. Budynek odznacza się znakomitą architekturą, zastosowano w nim najnowocześniejsze technologie, ale przede wszystkim charakteryzuje się doskonałymi walorami użytkowymi, które gwarantują pełną efektywność wykorzystania powierzchni. Ponadto, na zewnątrz budynku można podziwiać dzieło wybitnego polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja "Grand Toscan", zaś w samym biurowcu obejrzeć można dzieła znanych polskich artystów, a także prace młodych polskich twórców sztuki współczesnej w ramach nowatorskiego projektu Spectra Art Space.

 

Warto również podkreślić inne zrealizowane inwestycje takie jak apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, odrestaurowanie zabytkowej willi Witkiewiczówka w Zakopanem, wyróżnionej nagrodą Generalnego Konserwatora Zabytków, rewitalizację restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz prowadzoną rewitalizację willi Odpoczynek w Konstancinie.

 

Realizacja dużych projektów deweloperskich

Naszym celem jest rozszerzenie działalności deweloperskiej, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu kolejnej spółki celowej, która będzie prowadzić działalność na rynku nieruchomości biurowych. Zauważyliśmy duży potencjał Dolnego Mokotowa, który nie tylko jest komfortowym miejscem do zamieszkania, ale równie dobrze sprawdza się w biznesie. Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu komercjalizacji budynku biurowego przy ulicy Bobrowieckiej 8, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Pierwsi najemcy mogą rozpocząć swoją działalność już w pierwszym kwartale 2017 r.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...