DODAJ

Ogrody Graua. Echo Investment odrestauruje XIX-wieczny pałacyk na Ołbinie

Mieszkania i domy / Wrocław
Tomasz Matejuk
2018-05-15 14:22:58
Coraz bliżej rozpoczęcia inwestycji Echo Investment przy ulicy Gdańskiej na wrocławskim Ołbinie. – Strefa mieszkaniowa to nowe budynki, natomiast apartamenty powstaną w malowniczym gmachu "pałacyku" – zapowiada deweloper.

O planowanej przez Echo Investment inwestycji przy ulicy Gdańskiej informowaliśmy już jesienią 2016 roku.

Projekt przy Gdańskiej to adaptacja budynku byłej przychodni na cele mieszkaniowe plus nowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z garażem podziemnym – tłumaczył nam wówczas Paweł Słupski z Echo Investment.

Teraz znamy już więcej szczegółów całego przedsięwzięcia. 

– Na cały kompleks składać się będą apartamenty i mieszkania. Strefa mieszkaniowa to nowe budynki, natomiast apartamenty powstaną w malowniczym gmachu "pałacyku". Budynek, który powstał w według projektu Alberta Graua w XIX wieku, zostanie odrestaurowany i zaadaptowany – czytamy na stronie Echo Investment.

Jak dodaje deweloper, unikalną cechą projektu jest zachowanie istniejącej zieleni – dzięki temu przyszli mieszkańcy inwestycji będą mieli do dyspozycji prywatny, urokliwy park z placem zabaw oraz miejscami postojowymi dla rowerów.

Ruszyła już także strona internetowa, z której wynika, że inwestycja będzie nosić nazwę Ogrody Graua.

fot. Kajtman


Dom opieki, przychodnia, a teraz mieszkania

Budynek przy ulicy Gdańskiej 2 zbudowano w latach osiemdziesiątych XIX wieku, według projektu Alberta Graua i pierwotnie mieścił się tam dom opieki fundacji Ernesta i Heinricha Heimannów.

Po II wojnie światowej znajdowały się tam dziecięce oddziały Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego, a w latach 1974-2005 budynek był siedzibą Specjalistycznego Zespołu Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej.

Gmach dawnej przychodni udało się urzędowi marszałkowskiemu sprzedać w 2013 roku za prawie 6,5 mln złotych.

investphoto.pl

Dawny szpital idzie na sprzedaż

Nieopodal "pałacyku" przy ulicy Gdańskiej znajduje się kompleks dawnego szpitala przy ulicy Bujwida, który – jak ostatnio donosiliśmy – wkrótce trafi pod młotek

– Zapadła decyzja o sprzedaży nieruchomości przy ulicy Bujwida, jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej – informowała nas w kwietniu Monika Maziak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że rok temu – jako pierwsi – informowaliśmy o wniosku o pozwolenie na rozbiórkę obiektów na terenie kompleksu dawnego szpitala przy ulicy Bujwida.

Jak tłumaczyli wówczas przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego, do którego należy kompleks, był to element przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Aby uzyskać jak najlepszą cenę od potencjalnego inwestora, uczelnia postanowiła przygotować komplet dokumentów – tak, by było wiadomo, jakie możliwości będzie miał nowy inwestor i co będzie mógł na tym terenie zrobić.

Uczelnia nie zamierza niczego wyburzać  zapewnia Monika Maziak.

Na razie nie jest jeszcze znana cena wywoławcza za kompleks dawnego szpitala.