Kraków: Biurowiec AFI Park uznany za najbardziej proekologiczny projekt w Europieźródło: Materiał Inwestora

Kraków: Biurowiec AFI Park uznany za najbardziej proekologiczny projekt w Europie

REKLAMA
Budowa krakowskiego biurowca AFI Park przy ulicy 29 listopada rozpoczęła się w październiku 2017 roku. W ubiegłym tygodniu projekt otrzymał dwie nominacje w kategorii najbardziej ekologicznego budynku zaprojektowanego w ubiegłym roku, w przeglądzie BREEAM.

Organizacja BRE Global rozdająca międzynarodowe nagrody BREEAM na co dzień zajmuje się opracowywaniem systemu jakości budynków pod kątem ich oddziaływania na środowisko. W tym roku nominowano sześć budynków z całego świata. Projekt krakowskiego biurowieca AFI Park został wyróżniony jako najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej.
Powstający biurowiec przy ulicy 29 Listopada został zaprojektowany z myślą o ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne, niedoboru wody oraz smogu. Na dachu zainstalowane zostaną kolektory słoneczne, natomiast w środku mieścić się będzie kotłownia na paliwo gazowe. W biurowcu zaprojektowano wydajny system wentylacji wraz z filtrami powierza, elewacja oraz wykończenie samego budynku będą również proekologiczne, ograniczając w nich zawartość lotnych związków organicznych. Wokół powstanie bogata infrastruktura dla rowerzystów, jak również ogólnodostępny park dla mieszkańców.
REKLAMA
Kamień węgielny pod biurowiec AFI Park wmurowany został 17 października 2017 roku. Oddanie budynku do użytku zapanowano na wiosnę 2019 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA