AFI Europe inwestuje w Krakowieźródło: Materiały Inwestora

AFI Europe inwestuje w Krakowie

REKLAMA
AFI Europe inwestuje w stolicy Małopolski. Polska spółka tego wiodącego europejskiego dewelopera koncentrującego się na dużych projektach komercyjnych i mieszkaniowych zakupiła od firmy Atal S.A. 132 wykończone lokale inwestycyjne w ramach inwestycji Bagry Park Lokale Inwestycyjne w Krakowie przy ul. Bagrowej 6. 
Jest to pierwsza ukończona inwestycja AFI Europe w segmencie PRS w Polsce. W transakcji pośredniczyła firma doradcza PNConsulting.
Lokale kupione przez AFI Europe od Atal S.A. będą służyć na wynajem. Firma chce się znaleźć w czołówce inwestorów PRS w Polsce.
REKLAMA
Powierzchnia użytkowa nabytego projektu w stolicy Małopolski to ok. 4 tys. mkw. Oprócz inwestycji Apartamenty Bagry Lokale Inwestycyjne AFI Europe realizuje aktualnie 3 inne projekty w sektorze PRS w Polsce. Są to inwestycje w Warszawie i w Krakowie.
fot. Damian Daraż
– Transakcja z AFI Europe ma wyjątkowy i unikatowy charakter, gdyż świadomie nie kierujemy naszej oferty na rynek PRS. Swoją aktywność nieprzerwanie koncentrujemy wokół klientów indywidualnych. Projekt Bagry Park Lokale Inwestycyjne powstał w ramach naszej dodatkowej działalności. Wybudowaliśmy go z myślą o przeznaczeniu inwestycyjnym, ale również w celu dopełnienia istniejącej zabudowy osiedla, czyli wcześniejszych etapów mieszkaniowych Bagry Park. Projektem zainteresowało się kilka funduszy, natomiast AFI Europe – jako podmiot działający w Krakowie i doskonale znający specyfikę rynku – był oczywistym partnerem przy tej transakcji – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.


– Bagry Park to znakomita lokalizacja i świetna realizacja firmy ATAL. Co więcej i co bardzo ważne dla nas Bagry Park Lokale Inwestycyjne to już zrealizowany etap, dzięki temu już za kilka miesięcy będziemy mogli rozpocząć wynajem lokali w tym projekcie. Widzimy ogromny potencjał inwestycji na wynajem i chcemy dalej zwiększać udział tego segmentu w naszych aktywach. Oprócz inwestycji "Apartamenty Bagry Lokale Inwestycyjne" obecnie realizujemy 3 inne projekty w sektorze PRS w Warszawie i w Krakowie, a równocześnie jesteśmy w trakcie negocjacji zakupu kolejnych projektów. Docelowo chcemy być jednym z największych graczy w sektorze PRS w Polsce – dodaje Sebastian Kieć, prezes AFI Europe w Polsce.

AFI Europe Poland jest częścią Grupy AFI Europe – wiodącego europejskiego dewelopera koncentrującego się na dużych projektach komercyjnych i mieszkaniowych.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA