Skanska Property Poland znów inwestuje we Wrocławiu

Skanska Property Poland znów inwestuje we Wrocławiu

Wrocław
MatKoz
MatKoz
REKLAMA

Skanska Property Poland, deweloper zielonych powierzchni biurowych, który z Wrocławiem związany jest już kilkoma inwestycjami, nabył prawo wieczystego użytkowania działki przy Placu Dominikańskim.

 

Działka jest zlokalizowana w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście.„Centralne położenie, dostęp do publicznego transportu, bliskość obiektów handlowych, usługowych i hotelowych czynią tę lokalizację niezmiernie atrakcyjną dla potencjalnych najemców powierzchni biurowych” – mówi Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

 

Miejsce to jest również przedmiotem specjalnej uwagi właściciela gruntu – miasta Wrocław. Jest to strategiczny punkt w miejskim krajobrazie i jedna  z ostatnich przeznaczonych pod zabudowę działek w tym rejonie. Miastu zależało na możliwie szybkim rozpoczęciu inwestycji – zgodnie z wypracowanymi wspólnie warunkami, uzgodniono rozsądny kompromis w sprawie nowych terminów zabudowy nieruchomości. Przy ustalaniu terminów miasto wzięło pod uwagę czas na przygotowanie inwestycji oraz prace projektowe.

 

Najnowsza inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu zostanie zlokalizowana w rejonie ulic: Wierzbowej, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Działka, do której prawo wieczystego użytkowania deweloper kupił od prywatnego właściciela we wrześniu 2011 r., ma powierzchnię 9502 mkw.

 

REKLAMA

„Planujemy budowę obiektu biurowego z częścią usługowo-handlową” – mówi Bartosz Kalinowski, project manager Skanska Property Poland.„Prace projektowe rozpoczniemy niezwłocznie, w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a projekt architektoniczny będzie konsultowany z architektem miejskim” – podkreśla Kalinowski.

 

Do tej pory Skanska Property Poland wybudowała we Wrocławiu biurowiec Grunwaldzki Center, przy rondzie Reagana, a w marcu 2012 r. odda do użytkowania I fazę budowanego z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju kompleksu Green Towers przy ulicy Strzegomskiej. Kolejnymi inwestycjami Skanska Property we Wrocławiu są II faza kompleksu Green Towers, gdzie trwają już prace budowlane, oraz projekt Green Day, zlokalizowany u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej, którego rozpoczęcie jest planowane na I połowę 2012 roku.

 

Jak wszystkie wznoszone przez Skanska Property Poland budynki, również nieruchomość na nowo nabytym gruncie zostanie zrealizowana

 z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i w zgodzie z zasadami eko-certyfikacji GreenBuilding i LEED.

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA