Niemiecki Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemźródło: Materiały inwestora

Niemiecki Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ponad 100 mln złotych zainwestuje niemiecka spółka Robert Bosch w rozbudowę podwrocławskiej fabryki. To pierwsza decyzja wydana w tym roku przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” sp. z o.o.
Spółka Robert Bosch otrzymała decyzję o wsparciu pod koniec stycznia. W ramach inwestycji przedsiębiorca zadeklarował nakłady przekraczające 100 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 60 nowych pracowników. 
Rok temu fabryka Bosch w Mirkowie rozpoczęła produkcję iBoostera 2 - ważnego podzespołu nowoczesnych układów hamulcowych drugiej generacji, który stosowany jest głównie w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Koszt tamtej inwestycji związanej z uruchomieniem produkcji wyniósł wówczas 80 mln zł.
Najnowszy projekt związany jest ze zwiększeniem mocy produkcyjnych zakładu znajdującego się w Mirkowie pod Wrocławiem. W fabryce produkowane są elementy układu hamulcowego. To kolejna inwestycja niemieckiego koncernu w wałbrzyskiej strefie, jednak pierwsza pod szyldem Polskiej Strefy Inwestycji
REKLAMA
Aktualnie fabryka Bosch w podwrocławskim Mirkowie zatrudnia już prawie 1100 pracowników.
W ubiegłym roku WSSE wydała 25 decyzji o wsparciu inwestycji, które opiewają łącznie na kwotę 1,4 mld złotych. Ponad połowa projektów zostanie zlokalizowana w województwie dolnośląskim.
W artykule wykorzystano informacje WSSE "Invest-Park".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA