Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę pod Środą Śląską

Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę pod Środą Śląską

Orzech
Orzech
REKLAMA
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o. (VIA TOP) – polski oddział niemieckiej firmy VIA Oberflächentechnik GmbH rozbuduje halę produkcyjną oraz park przemysłowy w zakładzie w Komornikach koło Środy Śląskiej na Dolnym Śląsku. Rozbudowa oznaczać będzie dwukrotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej. Rozpoczęła się ona 1 marca br., a koniec pierwszego etapu planowany jest na 1 maja.
Firma VIA TOP specjalizuje się w obróbce powierzchniowej metalu oraz świadczy usługi z zakresu odtłuszczania przemysłowego, mycia precyzyjnego, obróbki wibrościernej (trowalizacji; technologia niemieckiej firmy Rösler Gmbh), gratowania, polerowania, kontroli jakości i pakowania dla firm z sektora przemysłowego. VIA w Polsce działa od 2007 roku, a od 2011 r. dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Komornikach koło Środy Śląskiej.
REKLAMA
Po zakończeniu pierwszego etapu rozbudowy, zostanie zainstalowana maszyna przebiegowa do trowalizacji (zdjęcie powyżej). Dzięki temu rozwiązaniu firma będzie mogła przygotowywać części o większych gabarytach. Część druga rozbudowy rozpocznie się w czerwcu br. i zakończy w październiku. Ponadto VIA TOP zainwestuje w nowoczesną maszynę przebiegową do obróbki wibrościernej. W zakresie usług żadna firma w Polsce nie posiada tego typu maszyny. Po zakończeniu wszystkich prac firma będzie dysponować halami produkcyjno-magazynowymi o powierzchni 3 150 mkw.
VIA w Polsce i w Niemczech zatrudnia ok. 180 pracowników i generuje roczne obroty na poziomie 11 mln euro. W fabryce w Komornikach pod Środą Śląską firma zatrudnia aktualnie ponad 40 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA