Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?

Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak dowiedziało się Radio Wrocław na Dolnym Śląsku mają się pojawić dwie zupełnie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne. Obie mają się w zachodniej części regionu, na terenie poradzieckiego lotniska w Krzywej i Chojnowa przy autostradzie A4.
Szwedzki koncern odzieżowy H&M zamierza wybudować na terenie lotniska w Krzywej jedną z największych central sprzedaży wysyłkowej. Według wstępnych szacunków pracę w tym wielkim magazynie (inwestycja podobna do np. dwóch istniejących już na Dolnym Śląsku centrów Amazona) ma znaleźć 2,5 tysiąca osób.
Jak informuje Radio Wrocław: "[...] To jeszcze informacja nieoficjalna. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce przedstawić inwestora dopiero w połowie przyszłego miesiąca. Jednak przygotowania do uruchomienia wielkiego centrum już trwają: remontowane są drogi, powstaje największe w regionie centrum autobusowe. [...]"
REKLAMA

Okazuje się, że to nie jedyna nowa, wielka inwestycja zagraniczna jaka planowana jest do realizacji w tej części Dolnego Śląska. Jedna z japońskich znanych firm – potentat urządzeń elektronicznych i optycznych, planuje budowę swojej wielkiej fabryki, w której pracę ma znaleźć 1,5 tysiąca osób.

Obie inwestycje mają być realizowane na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Dzięki tym inwestycjom bezrobocie w okolicach ma zmaleć niemal do zera. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA