SAP otwiera kolejne centrum IT w Gliwicach. Powstaną nowe miejsca pracyźródło: SAP

SAP otwiera kolejne centrum IT w Gliwicach. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Centrum rozwojowe SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) wybrało Gliwice na lokalizację nowego biura. W mieście działa już jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy – SAP Labs Poland. 
SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) stworzy w Gliwicach kolejne centrum, które będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta, poinformowała spółka.
Otwarcie nowego centrum będzie kolejnym rozdziałem w historii SAP w Polsce. Oznacza również zwiększenie inwestycji w krajowy rynek technologiczny i rozszerzenie portfolio tworzonych w naszym kraju rozwiązań. W związku z uruchomieniem nowego centrum w Gliwicach, SAP IES planuje zatrudnić w pierwszym kwartale 2021 roku w tym śląskim mieście około 50 specjalistów.
– 25 lat obecności SAP w Polsce i ulokowanie tu, na przestrzeni tego okresu, różnych jednostek biznesowych dowodzi o potencjale kraju, w którym powstają rozwiązania przenoszące biznes w cyfrowy wymiar. Otwarcie globalnego centrum rozwojowego IT w Gliwicach jest niezwykle ważnym uzupełnieniem naszej oferty. Pokazuje także rosnącą skalę znaczenia SAP Labs Poland, jako podmiotu działającego na rzecz rozwoju cyfrowego handlu i usług wsparcia zorientowanych na klientów. – mówi Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.
SAP
Szukając perspektywicznej lokalizacji dla nowego centrum, SAP IES kierowało się przede wszystkim takimi aspektami jak krajobraz rynku pracy, klimat biznesowy, a także infrastruktura. Województwo śląskie i Gliwice spełniły te kryteria. Z roku na rok ten region Polski staje się coraz silniejszym partnerem dla centrów usług biznesowych. Według tegorocznego raportu ABSL, 110 z 1500 funkcjonujących w Polsce ośrodków znajduje się na terenie Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W centrach zlokalizowanych w tym regionie pracuje 25 800 specjalistów, z czego 45 proc. stanowisk związanych jest z sektorem nowych technologii.
– Nasz ośrodek należy do sieci SAP Labs liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie, a gliwicka lokalizacja od lat sprzyja rozwojowi produktów i świadczeniu kompleksowych usług. SAP Intelligent Enterprise Solutions, podobnie jak my, dostrzega potencjał regionu i tutejszych specjalistów z obszaru nowych technologii. Decyzja o otwarciu centrum rozwojowego IT jest więc naturalnym krokiem służącym tworzeniu inteligentnych rozwiązań rozbudowujących ofertę SAP i oddziałujących na światowy rynek systemów biznesowych. – mówi Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland.

O inwestorze 

SAP Polska rozpoczął działalność we wrześniu 1995 roku. SAP jest czołowym dostawcą polskiego rynku aplikacji biznesowych. Liczba klientów, którzy skorzystali z rozwiązań SAP od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, przekroczyła 1,5 tys. SAP stworzył w Polsce szeroką sieć partnerską, ponad 50 partnerów uczestniczy w programie SAP PartnerEdge. 
SAP Polska jest częścią SAP SE niemieckiego przedsiębiorstwa informatycznego założonego w 1972 r. z siedzibą w Walldorf w Badenii-Wirtembergii, będącego dostawcą oprogramowania biznesowego ERP
SAP był pionierem w dziedzinie oprogramowania ERP, dzięki czemu uzyskał i utrzymał rolę lidera na rynku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...