SAP otwiera kolejne centrum IT w Gliwicach. Powstaną nowe miejsca pracyźródło: SAP

SAP otwiera kolejne centrum IT w Gliwicach. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Centrum rozwojowe SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) wybrało Gliwice na lokalizację nowego biura. W mieście działa już jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy – SAP Labs Poland. 
SAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) stworzy w Gliwicach kolejne centrum, które będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta, poinformowała spółka.
Otwarcie nowego centrum będzie kolejnym rozdziałem w historii SAP w Polsce. Oznacza również zwiększenie inwestycji w krajowy rynek technologiczny i rozszerzenie portfolio tworzonych w naszym kraju rozwiązań. W związku z uruchomieniem nowego centrum w Gliwicach, SAP IES planuje zatrudnić w pierwszym kwartale 2021 roku w tym śląskim mieście około 50 specjalistów.
– 25 lat obecności SAP w Polsce i ulokowanie tu, na przestrzeni tego okresu, różnych jednostek biznesowych dowodzi o potencjale kraju, w którym powstają rozwiązania przenoszące biznes w cyfrowy wymiar. Otwarcie globalnego centrum rozwojowego IT w Gliwicach jest niezwykle ważnym uzupełnieniem naszej oferty. Pokazuje także rosnącą skalę znaczenia SAP Labs Poland, jako podmiotu działającego na rzecz rozwoju cyfrowego handlu i usług wsparcia zorientowanych na klientów. – mówi Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.
SAP
Szukając perspektywicznej lokalizacji dla nowego centrum, SAP IES kierowało się przede wszystkim takimi aspektami jak krajobraz rynku pracy, klimat biznesowy, a także infrastruktura. Województwo śląskie i Gliwice spełniły te kryteria. Z roku na rok ten region Polski staje się coraz silniejszym partnerem dla centrów usług biznesowych. Według tegorocznego raportu ABSL, 110 z 1500 funkcjonujących w Polsce ośrodków znajduje się na terenie Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W centrach zlokalizowanych w tym regionie pracuje 25 800 specjalistów, z czego 45 proc. stanowisk związanych jest z sektorem nowych technologii.
REKLAMA
– Nasz ośrodek należy do sieci SAP Labs liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie, a gliwicka lokalizacja od lat sprzyja rozwojowi produktów i świadczeniu kompleksowych usług. SAP Intelligent Enterprise Solutions, podobnie jak my, dostrzega potencjał regionu i tutejszych specjalistów z obszaru nowych technologii. Decyzja o otwarciu centrum rozwojowego IT jest więc naturalnym krokiem służącym tworzeniu inteligentnych rozwiązań rozbudowujących ofertę SAP i oddziałujących na światowy rynek systemów biznesowych. – mówi Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland.

O inwestorze 

SAP Polska rozpoczął działalność we wrześniu 1995 roku. SAP jest czołowym dostawcą polskiego rynku aplikacji biznesowych. Liczba klientów, którzy skorzystali z rozwiązań SAP od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, przekroczyła 1,5 tys. SAP stworzył w Polsce szeroką sieć partnerską, ponad 50 partnerów uczestniczy w programie SAP PartnerEdge. 
SAP Polska jest częścią SAP SE niemieckiego przedsiębiorstwa informatycznego założonego w 1972 r. z siedzibą w Walldorf w Badenii-Wirtembergii, będącego dostawcą oprogramowania biznesowego ERP
SAP był pionierem w dziedzinie oprogramowania ERP, dzięki czemu uzyskał i utrzymał rolę lidera na rynku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA