Dolny Śląsk: W Dzierżoniowie powstanie największy retail park w regionieMateriały prasowe

Dolny Śląsk: W Dzierżoniowie powstanie największy retail park w regionie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Falcon Investment Management we współpracy z BOIG wybuduje w Dzierżoniowie największy retail park w regionie. Pierwszych klientów centrum powita już w czwartym kwartale 2023 roku. Operatorem spożywczym oraz jednym z kluczowych najemców będzie sieć Lidl, z którą inwestor podpisał w ostatnich dniach umowę najmu.

Retail Park Dzierżoniów będzie dominującym obiektem handlowym w regionie. Na powierzchni 14 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 20 sklepów znanych marek. Wśród nich będą m.in. Cropp, House, Sinsay, Rossmann, Pepco, RTV Euro AGD i Martes Sport.

Ofertę spożywczą retail parku stworzy supermarket Lidl. Powierzchnia supermarketu wyniesie ok. 2 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych klientów na terenie retail parku udostępniony zostanie parking na 400 pojazdów wyposażony m.in. w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Materiały prasowe
REKLAMA

– Pracujemy nad tym, aby Retail Park Dzierżoniów był główną destynacją zakupową dla Dzierżoniowa oraz całego powiatu dzierżoniowskiego. W tym kontekście wybór sieci Lidl jako operatora spożywczego był zupełnie naturalny. To jedna z najsilniejszych obecnie marek w swojej kategorii – mówi Jan Wciślak, Associate Director, BOIG.

– W pozostałych branżach również stawiamy na najbardziej znane sieci. Proces komercjalizacji jest już na finalnym etapie, dzięki podpisanej w ostatnich dniach umowie z siecią Lidl zbliżamy się do poziomu 70 proc. podpisanych umów, a pozostała jeszcze wolna powierzchnia jest już zarezerwowana przez konkretnych najemców i trwa proces finalizowania umów najmu – dodaje.

Inwestycja powstanie w południowej części miasta przy ul. Batalionów Chłopskich która stanowi główną arterią komunikacyjną miasta i jest drogą wojewódzką (DW384) łączącą Dzierżoniów z Bielawą. W zasięgu obiektu znajdą się nie tylko mieszkańcy miasta, ale również Bielawy i części powiatu - łącznie blisko 100 tys. potencjalnych klientów.

Inwestorem obiektu jest Retail Invest Sp. z o.o. należąca do grupy Falcon Investment Management. Za koordynację budowy i komercjalizację obiektu odpowiada BOIG, a za projekt studio MOFO Architekci.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA