Niemiecka firma rozbuduje swoją fabrykę pod Legnicąźródło: Materiały inwestora

Niemiecka firma rozbuduje swoją fabrykę pod Legnicą

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna firma zdecydowała się na rozbudowę swojej fabryki w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W połowie 2021 r., w Legnickim Polu, zaledwie kilka kilometrów od Legnicy swój zakład produkcyjny rozpocznie powiększać niemiecka firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych. 

Inwestor przystąpi do realizacji dużej inwestycji polegającej na budowie nowej hali produkcyjnej. Przedsięwzięcie pochłonie blisko 15 mln zł.
Budowa hali o powierzchni 2,3 tys. metrów kwadratowych potrwa 12 miesięcy. Ma być gotowa będzie na przełomie czerwca i lipca 2022 r.
- Oddana do użytku przed blisko trzema laty hala produkcyjna licząca 3 tys. mkw., zrobiła się już dla nas za ciasna. Firma się rozwija, więc potrzebuje więcej przestrzeni. Stąd decyzja o rozbudowie zakładu. W związku z tym planujemy zwiększyć zatrudnienie o 60 osób. Pierwsze przyjęcia odbędą się jeszcze w 2021 r. W kolejnym roku będziemy kontynuować rekrutację – dodaje prezes Martin Huras – mówi Martin Huras, prezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.
Materiały inwestora
REKLAMA
Budowa hali według planów inwestora ma ruszyć na początku lata br., tymczasem z Niemiec do zakładu w Nowej Wsi Legnickiej dotarło już jej wyposażenie. Chodzi o 7 z 12 specjalistycznych maszyn niezbędnych do obróbki metali. Pozostałe 5 kilkutonowych maszyn przyjedzie do Hurasa już w przyszłym roku.
Nowa część zakładu będzie "doklejona" do obecnej. W projekcie znalazł się m.in. efektowny łącznik biurowy. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest legnicka pracownia Sankon S.C. Adam i Alicja Santorowscy.
Materiały inwestora
Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to firma działająca w branży automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Niemiecka spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się jednak do Legnicy. W 2018 r. otworzyła zakład w Nowej Wsi Legnickiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Koszt budowy I etapu wyniósł 8 mln zł, a pracę w fabryce znalazło ponad 60 osób. Dzięki najnowszej inwestycji zatrudnienie podwoi się. Po realizacji rozbudowy w fabryce pod Legnicą pracować będzie ponad 120 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA