Niemiecka firma Novoferm rozbudowuje swoją fabrykę na Dolnym Śląskuźródło: Novoferm

Niemiecka firma Novoferm rozbudowuje swoją fabrykę na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Novoferm ponownie inwestuje na Dolnym Śląsku w miejscowości Wykroty w gminie Nowogrodziec (powiat bolesławiecki) w podstrefie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP). Novoferm Group jest jednym z wiodących europejskich dostawców systemów drzwi, bram garażowych i przemysłowych, drzwi garażowych i napędów.
Firma zdecydowała się na inwestycje w moce produkcyjne i rozbudowuje swoją polską fabrykę w Wykrotach. W ramach inwestycji na terenie zakładu powstaje nowa hala w której produkowane będą rampy przeładunkowe. Na nowej powierzchni zainstalowana zostanie zautomatyzowana linia produkcyjna. W styczniu rozpocznie się wyposażanie jej w instalacje technologiczne. W lutym pojawią się pierwsze maszyny.
W związku z rozbudową fabryki Novoferm planuje zatrudnić w Wykrotach 50 nowych pracowników. Po zakończeniu inwestycji, pod koniec 2022 roku łączna liczba pracowników powinna przekroczyć 200 osób.

O inwestorze:

REKLAMA
Firma Novoferm już od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji wielu rodzajów bram i drzwi stosowanych w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.
Polska fabryka Novoferm w Wykrotach na Dolnym Śląsku działa od 2007 roku. Firma produkuje w niej drzwi profilowe ze stali i aluminium, głównie przeciwpożarowe
Rampy przeładunkowe produkowane są w Polsce od 2017 roku. Nowa inwestycja jest bezpośrednio związana z rosnącym popytem na produkty i systemy przeładunkowe Novoferm.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA