Niemiecka firma logistyczna Geis zainwestowała w Legnicyźródło: Geis

Niemiecka firma logistyczna Geis zainwestowała w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Polski oddział międzynarodowej firmy logistycznej Geis z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt zdecydował się zainwestować w kolejnym miejscu na Dolnym Śląsku. 
W południowo-zachodniej części Polski Grupa Geis, po długich analizach, postawiła na Legnicę. To właśnie w tym mieście firma otworzyła nowy oddział, którego zadaniem jest m.in. odciążenie jednej z kluczowych lokalizacji, czyli oddziału we Wrocławiu.

– Legnica z geograficznego punktu widzenia jest bardzo dobrym wyborem. Uruchamiając oddział w tym mieście możemy efektywnie odciążyć inne nasze magazyny w regionie takie jak Wrocław oraz Zielona Góra. Bez wątpienia będziemy bardziej konkurencyjni na południowym zachodzie Polski, w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a także bliżej naszej zachodniej granicy – mówi Paweł Golec, dyrektor operacyjny Geis PL.

Wynajmowany obiekt ma powierzchnię 1450 mkw. i jest wyposażony w rampy rozładunkowe na dwóch przeciwległych ścianach magazynu. Oddział wystartował od sierpnia 2021 roku.
Grupa Geis intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie kompleksowych usług logistycznych na polskim rynku. Obecnie wszystkimi zamówieniami zajmuje się prawie 500 specjalistów w 21 oddziałach i wyspecjalizowanych działach logistycznych, zlokalizowanych w strategicznych miejscach na mapie Polski.
REKLAMA
Systematyczna rozbudowa portfolio klientów skłoniła firmę do poszukiwania większej lokalizacji z nowoczesnym zapleczem magazynowym na północy oraz do otworzenia nowego obiektu w południowo-zachodniej części kraju. Dzięki temu zarówno szybkość transportu od nadawcy do odbiorcy będzie zdecydowanie większa, jak i umocni się jakość dostawy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA