Nowoczesny park magazynowy powstaje w Gorzowie Wielkopolskimźródło: Materiały inwestora

Nowoczesny park magazynowy powstaje w Gorzowie Wielkopolskim

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Accolade – międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, wkracza do Gorzowa Wielkopolskiego z inwestycją wartą blisko 47 mln euro. Nowoczesny i przyjazny środowisku park przemysłowy, będący kolejną inwestycją Accolade wzdłuż zachodniej granicy Polski, przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu. Umowy najmu podpisały już firmy Logoplaste i Omnipack. W przyszłym miesiącu zakończy się pierwszy etap budowy centrum logistycznego Panattoni Park Gorzów Wielkopolski, a obiekt uzyska certyfikat BREEAM, gwarantujący wysokie standardy, zgodne z filozofią zrównoważonego budownictwa.
Powiększenie wartego ponad miliard euro portfolio Accolade o gorzowski park jest odzwierciedleniem strategii spółki, która zakłada inwestycje w sieć parków przemysłowych, zlokalizowanych w kluczowych miejscach na mapie Europy, z dostępem do wysokiej jakości infrastruktury i znajdujące się w pobliżu najważniejszych ośrodków biznesowych. Ponad połowa polskiego portfela to tzw. inwestycje typu brownfield, zrealizowane na terenie byłych obiektów przemysłowych. Najnowszy nabytek dołączy do sieci 27 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji oraz będzie czwartą, obok Szczecina, Zielonej Góry i Legnicy, lokalizacją inwestora wzdłuż zachodniej granicy Polski. Accolade zawsze projektuje i buduje zgodnie z wymogami certyfikacyjnymi BREEAM na poziomie "Very good", co gwarantuje wysokie standardy zgodne z filozofią zrównoważonego budownictwa, komfortowe warunki pracy, a także samowystarczalność energetyczną.
Dzięki możliwości elastycznego kształtowania wynajmowanych modułów jesteśmy w stanie w tej lokalizacji sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. Dostępna powierzchnia w nowym parku może zostać łatwo dostosowana zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. To zaleta powierzchni przemysłowej typu multi-let i właśnie w ten sposób Accolade chce przyczynić się do powstawania nowoczesnej infrastruktury biznesowej w Europie – mówi Michał Białas, Head of Poland w Accolade.
REKLAMA
Park logistyczno-przemysłowy w Gorzowie, którego deweloperem jest firma Panattoni, ma liczyć docelowo ponad 70 tys. mkw. wykonanych w czterech etapach. Obecnie w budowie znajduje się blisko 19 tys. mkw., a zakończenie prac w ramach pierwszego etapu dobiega końca. Najemcami obiektu zostały już firmy Logoplaste i Omnipack. Pierwsze z przedsiębiorstw pochodzi z Portugalii i zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań z tworzywa sztucznego. Logoplaste posiada 63 fabryki w 16 krajach, gdzie zatrudnia ponad 2 100 pracowników. Z kolei Omnipack to firma logistyczna specjalizująca się w kompleksowej obsłudze e-sklepów. 
Gorzów jest 120-tysięcznym miastem, dogodnie położonym z punktu widzenia branży logistycznej i biznesu magazynowo-produkcyjnego. O ile jego możliwości obsługi nowoczesnego rynku przemysłowego potwierdzają duże inwestycje takich firm jak VW, TPV czy Faurecia, do tej pory nie istniały tam żadne duże parki multi-let klasy A. Bliskość granicy polsko-niemieckiej, lokalizacja przy drodze ekspresowej S3 i spory potencjał pracowniczy przemawiał od samego początku za tą inwestycją. Rozbudowana infrastruktura miejska oraz przyjazne mieszkańcom warunki życia przyciągają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i przedsiębiorców. Jesteśmy przekonani, że wkrótce pozyskamy kolejnych najemców i zainwestujemy w realizację następnych etapów inwestycji – dodaje Michał Białas.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (2)

Napisz komentarz
olre(gość)
No i świetnie, to teraz tylko odpowiedni projekt inwestycji i reklamy do niego i gotowe. Myślę, że pan Sebastian Goyke https://goyke.eu/ również z Gorzowa Wielkopolskiego, jako grafik, będzie w stanie im pomóc. W końcu dużo zależy od tego, jak Cię widzą, prawda? Myślę, że taka współpraca byłaby znacząca i skuteczna.
dddd(gość)
http://www.klub.kobiety.net.pl/edukacja/t-edukacja-przedszkolna-page2-2175.html#post149039
REKLAMA