Dolny Śląsk: Niemiecka firma Eberspächer rozbudowała po raz kolejny fabrykę pod Oławąźródło: Atlas Ward Polska

Dolny Śląsk: Niemiecka firma Eberspächer rozbudowała po raz kolejny fabrykę pod Oławą

Orzech
Orzech
REKLAMA
27 maja 2021 roku miała miejsce uroczystość oddania do użytku najnowszej, trzeciej hali produkcyjnej Eberspächer Climate Control Systems Sp. o.o. w Godzikowicach pod Oławą.
Eberspächer Climate Control to niemiecki producent systemów ogrzewania postojowego: spalinowego, elektrycznego oraz klimatyzacji do autobusów. Jako jeden z liderów branży automotive dostarcza nowoczesne rozwiązania technologiczne, wykorzystywane na szeroką skalę przez największe koncerny motoryzacyjne na całym świecie. Firma posiada ponad osiemdziesiąt lokalizacji w 29 krajach, wśród nich nowoczesną fabrykę nagrzewnic samochodowych i klimatyzacji w Polsce, ulokowaną na Dolnym Śląsku. 
Atlas Ward Polska
W wyniku rozbudowy powierzchnia produkcyjna zakładu w Godzikowicach pod Oławą została powiększona o ponad 6 600 do 28 800 mkw. W celu zapewnienia płynnego rozwoju i sprawnego rozpoczęcia produkcji w kolejnych miesiącach, zakład, zatrudniający obecnie około 500 osób, planuje również zwiększenie liczby pracowników. Firma rekrutuje na stanowiska produkcyjne i administracyjne, w tym inżynierskie i inne techniczne.
REKLAMA
Aktualnie trwa wyposażanie nowej hali w park maszynowy. Fabryka Eberspächer Climate Control Systems Sp. o.o. posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.
gminaolawa.pl
Generalnym wykonawcą i projektantem rozbudowy była firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, która zrealizowała całą inwestycję w formule "zaprojektuj i wybuduj". Prace zostały podzielone na cztery fazy: wielobranżowe projektowanie, rozbudowę fabryki, przeniesienie parku technologicznego do nowej hali oraz modernizację obecnego budynku produkcji. Budowa nowych obiektów prowadzona była w sposób niezakłócający bieżące funkcjonowanie zakładu w Godzikowicach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA