Dolny Śląsk: ZPB Kaczmarek rozbudowuje za 37 mln zł swoją fabrykę w Prusicach

Dolny Śląsk: ZPB Kaczmarek rozbudowuje za 37 mln zł swoją fabrykę w Prusicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych pracodawców w gminie Prusice, polska firma ZPB Kaczmarek z Rawicza rozbudowuje kosztem 37 milionów złotych swoją fabrykę w tej dolnośląskiej miejscowości.
W otwartej w 2007 roku fabryce w Prusicach produkowane są dennice i studnie szczelne wykorzystywane przy budowie kanalizacji deszczowych i sanitarnych. ZPB Kaczmarek jako pierwszy producent w Europie Środkowowschodniej, a trzeci na świecie, oferuje wyroby produkowane w oparciu o najnowocześniejszy na świecie system produkcji – PERFECT.

Chcąc uzupełnić posiadany asortyment, firma ZPB Kaczmarek rozpoczęła budowę nowej hali na potrzeby uruchomienia nowoczesnej linii do produkcji prefabrykatów typu "filigran", które oferowane będą pod nazwą "Idea House".

REKLAMA
To już kolejna inwestycja ZPB Kaczmarek w gminie Prusice. Podczas poprzedniej rozbudowy, która miała miejsce w 2016 roku, fabryka wzbogaciła się o nową halę produkcyjną, w której wytwarzane są wielkogabarytowe wyroby z betonu, głównie elementy drogowe, ale także kanalizacyjne oraz dla budownictwa mieszkalnego. Dzięki temu firma zwiększyła zatrudnienie o kolejne 25 osób.
Najnowsza inwestycja wyniesie 37 milionów złotych. Produkcja w kolejnej już hali ma się rozpocząć jesienią przyszłego roku. Także i tym razem pracę znajdzie kolejne 25 osób. ZPB Kaczmarek po raz kolejny zdecydowała się zainwestować w Prusicach, a nie w swoim rodzinnym Rawiczu, gdzie znajduje się siedziba główna spółki, ze względu na brak możliwości dalszego rozwoju i rozbudowy. W gminie Prusice firma posiada 16-hektarową działkę, która pozwala na kolejne inwestycje w rozbudowę fabryki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA