Kolejna inwestycja na terenie dawnego szpitala. Powstanie tam Dom z herbem

Kolejna inwestycja na terenie dawnego szpitala. Powstanie tam Dom z herbem

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
"Dom z herbem" to następny budynek mieszkalno-usługowy, który wejdzie w skład Bulwaru Staromiejskiego, czyli potężnego kompleksu na terenie dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II.
Jak tłumaczą przedstawiciele i2 Development, "Dom z herbem" to projekt 6-kondygnacyjnego budynku, w całości podlegającego rewitalizacji. 
– W budynku znajdować się będzie 28 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni od 21 do 72 metrów kwadratowych  zapowiada deweloper.
REKLAMA
Większość lokali będzie posiadać balkony.

– Atutem mieszkań są niewątpliwie ich wysokości, osiągające do 4,5 metra, co daje możliwość rozbudowywania przestrzeni użytkowej o antresole – wedle indywidualnego uznania klienta – zachwalają przedstawiciele inwestora.14 budynków i prawie 500 mieszkań
"Dom z herbem" to już kolejny budynek w ramach Bulwaru Staromiejskiego. Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa budowa kilku innych obiektów mieszkalnych – "Przy Arsenale", "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach" i "Między Basztami" oraz dwóch biurowych – "Nowy Alexanderhaus" i "The Place".
Cała budowa Bulwaru Staromiejskiego powinna zakończyć się w ciągu 3 najbliższych lat.

– Mamy finansowanie, mamy podpisane kontrakty na wykonawstwo, czekamy na ostatnie decyzje administracyjne co do niektórych budynków, więc został w zasadzie tylko już cykl budowy, trwający do 24 miesięcy, a potem odbiory – wyliczał w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego – z niemal 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 20 tys. zaplanowano na cele mieszkaniowe (około 480 apartamentów), a 9,5 tys. zaprojektowano z przeznaczeniem komercyjnym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA