Miasto Wrocław rozbuduje kolejną szkołę podstawową Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu

Miasto Wrocław rozbuduje kolejną szkołę podstawową

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Miasto Wrocław nie zwalnia tempa z realizacją nowych inwestycji. We wtorek, 11 czerwca podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Gorlickiej 25 na osiedlu Psie Pole-Zawidawie. Uczniowie dostaną przede wszystkim nowy budynek o funkcji sportowej i dydaktycznej, który zastąpi niewymiarową salę gimnastyczną. Będzie także remont boiska. Dotychczasowy budynek szkoły zyska nową elewację i będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wyremontowane zostanie też boisko zewnętrzne.

Powstanie tutaj nowoczesny trzykondygnacyjny blok sportowo-dydaktyczny i nie tylko.

W nowym bloku znajdzie się m.in:

- 6 nowoczesnych sal do nauczania wczesnoszkolnego oraz sala informatyczna,

- nowa sala gimnastyczna o powierzchni 810 mkw. z trybunami na antresoli oraz sala do gimnastyki korekcyjnej (56 m2)z szatniami,

- obiekt z windą dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością (obsługiwać będzie stary i nowy budynek).

- pokój dla nauczycieli wf z zapleczem sanitarnym,

- magazyn na sprzęt sportowy,

- biblioteka o powierzchni 87 mkw.,

- gabinet stomatologiczny.

Na zewnątrz:

- remont istniejącego boiska zewnętrznego ze sztucznej trawy,

- na zewnątrz nowa bieżnia do skoku w dal, bieżnia 4-torowa o długości 80 m, a nawet chodniki, które będzie można wykorzystać jako tor wrotkarski,

- nowe boisko do streetboolla,

- nowa zieleń i place zabaw,

REKLAMA

- 6 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnością,

- 50 stojaków rowerowych.

Ekologiczne rozwiązania:

- urządzenia do zagospodarowania wód opadowych (m.in. zbiorniki retencyjne z pompą do podlewania zieleni),

- zielona ściana,

- fotowoltaika na nowym budynku,

- termomodernizacja istniejącego budynku.

WIZUALIZACJE:

Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu
Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu
Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu

– W naszej koncepcji bardzo precyzyjnie określiliśmy funkcje jakie ma spełniać ten nowoczesny obiekt, dobudowany do istniejącego budynku szkoły. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać powierzchnię działki i w optymalny sposób rozplanować obiekt i zadedykować funkcje niezbędne dla szkoły i tak oczekiwane przez mieszkańców osiedla. Powstaną dodatkowe sale dydaktyczne, sala sportowa z trybunami, sala korekcyjna, biblioteka, gabinet stomatologa. Całość będzie obsługiwana windą. Skupiliśmy się nie tylko na nowoczesnych, ale też proekologicznych rozwiązaniach. Pojawi się fotowoltaika, zielone ściany, zbiorniki do gromadzenia deszczówki, poidełka wody pitnej. Nową ocieploną elewację zyska również stary budynek szkoły. Inwestycję realizujemy w trybie, projektuj i wybuduj. Dzięki temu realnie skrócimy czas realizacji tej inwestycji, proces koordynacji będzie łatwiejszy, dodatkowo zyskamy zintegrowaną odpowiedzialność za inwestycję oraz zoptymalizujemy koszty – zaznacza Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Koszt inwestycji wyniesie 24,6 mln złotych. Inwestycję zrealizuje konsorcjum (HDL Budownictwo, Marbud Development i P.H.U. Marbud). Wykonawca ma 8 miesięcy na przygotowanie projektu. Następnie 17 miesięcy na realizację prac budowlanych. To oznacza, że realizacja tej inwestycji zakończy się w wakacje 2026 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA