W Krakowie powstanie nowy, ekologiczny zespół szkolno-przedszkolnyźródło: Materiały inwestora

W Krakowie powstanie nowy, ekologiczny zespół szkolno-przedszkolny

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Dębinkach, przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej planowana jest budowa nowego, ekologicznego zespołu szkolno-przedszkolnego. Projekt na zlecenie inwestora – firmy Newberg, przygotowało biuro architektoniczne Horizone Studio z Krakowa.
Szkoła zajmie powierzchnię 3,6 tys. mkw., a przedszkole niecałe 890 mkw.
Budynek szkoły został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł pomieścić dwie prywatne placówki oświaty, tj. szkołę średnią i szkołę podstawową. Dwa segmenty szkoły rozplanowano funkcjonalnie symetrycznie, oddzielając je od siebie, co pozwala na ich niezależne funkcjonowanie. Jedyną strefą współdzieloną przez obydwie części jest wbudowana sala gimnastyczna.
Materiały inwestora
REKLAMA
Na poziomie drugiego piętra przewidziano ogród, będący nie tylko uzupełnieniem projektowanej zieleni, ale przede wszystkim miejscem gdzie uczniowie będą mogli brać udział w zajęciach przyrodniczych oraz będą z bliska obserwować zastosowanie nowoczesnych rozwiązań ekologicznych, takich jak instalacja fotowoltaiczna, retencja wody deszczowej i wiele innych.
W osobnym, niezależnie funkcjonującym budynku przewidziane zostało przedszkole. Efektem pracy architektów jest kompozycja architektoniczna przypominająca kompleks małych, niezależnych domków.
 Zadanie jakie przed biurem architektonicznym Horizone Studio postawił inwestor polegało na stworzeniu atrakcyjnej koncepcji zespołu szkolno-przedszkolnego o wysokim standardzie. Projekt miał być nie tylko świeży i atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również funkcjonalny i proekologiczny. Prestiżowa lokalizacja inwestycji wymagała w naszej ocenie wypracowania architektury o wysokich walorach estetycznych, prostej i powściągliwej formie oraz przyjaznym zagospodarowaniu działki – mówi Krystian Wawer, architekt i partner Horizone Studio.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA