DODAJ

Wrocław: Miasto szykuje się do przebudowy zespołu szkół na Muchoborze Małym

Oświata / Wrocław
Wrocław: Miasto szykuje się
Mariusz Bartodziej
2019-04-23 09:37:04
Kompleks przy ulicy Szkockiej wymaga remontu m.in. w zakresie doprowadzenia do zgodności z przepisami techniczno-budowlanymi oraz wydzielenia pracowni chemicznej i informatycznej. Prace będą wykonywane stopniowo w kolejnych latach. Pełny projekt będzie gotowy najpóźniej z początkiem przyszłego roku.

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił 18 kwietnia zaproszenie do składania ofert na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i remontu budynku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej 64 we Wrocławiu. Chętni mogą zgłaszać się do 26 kwietnia. O wyłonieniu zwycięzcy zadecyduje w 100% cena. Na realizację zadania będzie miał osiem miesięcy od dnia podpisania umowy (pół roku na zakres obejmujący sanitariaty). Nadzór autorski ma pełnić przez cały okres inwestycji.

Konieczne etapowanie prac

Obiekt wymaga przebudowy i remontu w celu doprowadzenia do zgodności z przepisami techniczno-budowlanymi i przeciwpożarowymi oraz zapewnienia należytego stanu technicznego i dostosowania do aktualnych potrzeb placówek – wyjaśniają urzędnicy.

Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę sanitariatów, instalacji i bloków sportowych, a także remont pomieszczeń, korytarzy oraz klatek schodowych. Ponadto w szkole podstawowej pojawią się brakujące pracownie: chemiczna i informatyczna. Z racji dużego zakresu robót i kosztów, zadania będą realizowane sukcesywnie w kolejnych w latach – w miarę pozyskiwania pieniędzy. W pierwszej kolejności (z powodu nakazów sanitarnych) zespół czeka przebudowa sanitariatów.

Wikimedia Commons


Pierwsze remonty już były

Dwupiętrowy kompleks przy ul. Szkockiej powstał w latach 80. XX wieku. Jego powierzchnia użytkowa wynosi około 12,5 tys. mkw. Składa się z sześciu segmentów dydaktycznych i dwóch bloków sportowych, wraz z łącznikami. Jest użytkowany przez Szkołę Podstawową nr 28 oraz Zespół Szkół nr 3.

Miasto wykonało w przeszłości w budynku m.in. remont dachów i wybranych posadzek, wymieniło większość okien, wybudowało pochylnię dla osób z niepełnosprawnościami, a w miejsce auli utworzyło salę gimnastyczną (bez zaplecza szatniowo-sanitarnego). Trwają jeszcze prace nad częścią instalacji elektrycznej.

Inne szkoły do rozbudowy

Jeszcze w tym roku mają się zacząć prace w co najmniej dwóch innych placówkach. Rozbudowy doczekają się szkoły na Osobowicach (o drugim przetargu informowaliśmy w marcu) oraz na Księżu Małym (o pierwszym postępowaniu pisaliśmy w tym samym miesiącu). Obie inwestycje mogą pochłonąć w sumie kilkadziesiąt milionów złotych.