Teren obok Gądowianki znów pójdzie pod młotek. Stanie tam biurowiec?

Teren obok Gądowianki znów pójdzie pod młotek. Stanie tam biurowiec?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Wkrótce na sprzedaż trafi teren przy zbiegu ulicy Strzegomskiej i Klecińskiej na Muchoborze Małym, tuż przy estakadzie Gądowianka. Cena wywoławcza to ponad 5 mln złotych.

Powierzchnia tego gruntu, który urzędnicy promowali w trakcie ostatnich targów nieruchomości w Cannes, to 11 211 metrów kwadratowych. Mogą tam powstać biura, a także pracownie artystyczne, obiekty kongresowe, handel detaliczny małopowierzchniowy czy gastronomia.

Cenę wywoławczą ustalono na 5,2 mln złotych. Nie ogłoszono jeszcze przetargu – na razie teren pojawił się w wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.Kolejna próba sprzedaży

Kilka lat temu miasto już próbowało sprzedać ten teren. Przetarg w grudniu 2013 roku, z ceną wywoławczą 2,9 mln złotych, nie przyniósł jednak rezultatu.

Kolejny, z ceną na poziomie 2 mln 610 tys. złotych, miał się odbyć w kwietniu 2014 r. Został jednak odwołany.

– Powodem odwołania przetargu jest konieczność przeanalizowania rozwiązań komunikacyjnych w związku z przebudową dróg w rejonie obwodnicy śródmiejskiej, ul. Nowodworskiej i ul. Strzegomskiej – tłumaczyli wówczas urzędnicy.


REKLAMA
Chodziło wtedy o planowaną trasę metrobusu, który miał jeździć w Nowego Dworu do centrum. Potem koncepcja się zmieniła i zdecydowano, że powstanie tam trasa tramwajowa. Niedawno ruszyły konsultacje społeczne w sprawie tej inwestycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA