W Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Materiały prasowe

W Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeszcze w tym miesiącu w Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Budowa rozpoczęta została w 2021 roku, a pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało uzyskane w listopadzie 2023 roku. Otwarcie obiektu odbędzie się 29 lutego.

Centrum Offshore UMG składać się będzie z dwóch budynków połączonych łącznikiem na poziomie 1. piętra. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PAS Projekt. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 64 mln zł.

Nowoczesny budynek Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, nowej siedziby Instytutu Morskiego UMG, zlokalizowany jest niedaleko Twierdzy Wisłoujście, przy ulicy Roberta de Plelo w Gdańsku.

Jego położenie umożliwia bezpośredni dostęp do Nabrzeża Wisłoujście, które zostało przebudowane przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w 2020 roku.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Konstrukcja, wzniesiona z intencją stworzenia zalążka „Polskiej Doliny Offshore”, mieści w sobie liczne, akredytowane laboratoria, których funkcjonowanie wpisywać się będzie w proces przygotowania i realizacji inwestycji w morską energetykę wiatrową.

Znajdujący się w budynku Centrum Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest jednostką badawczą naszej uczelni ukierunkowaną na realizację projektów komercyjnych, projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz projektów i badań naukowych na rzecz gospodarki morskiej i sektorów powiązanych. Instytut funkcjonuje również jako centrum kompetencji i wiedzy; jest ośrodkiem przetwarzania i wartościowania informacji dotyczącej potrzeb i priorytetów gospodarki morskiej; jak również wykorzystania zasobów morza, w tym zarządzania przestrzenią morską.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Budowę Centrum Offshore zrealizowano przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Centrum OFFSHORE w liczbach:

- Dwa budynki dwukondygnacyjne o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. mkw.,

- Magazyn na urządzenia i sprzęt pomiarowy o powierzchni 440 mkw. (wys. 7,5 m),

- Powierzchnia laboratoryjna, biurowa, warsztatowa oraz zaplecze socjalne,

- ok 200 stanowisk pracy,

- Bezpośredni dostęp do Nabrzeża Wisłoujście o łącznej długości ok. 500 m, z czego 200 m nabrzeża przeładunkowego (20 kN/m2),

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA