Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała w maju umowę na budowę II etapu obwodnicy Sanoka, która powstanie w ciągu drogi krajowej nr 28. To pierwsze zadanie z Programu budowy 100 obwodnic (PB100) na Podkarpaciu, które wchodzi w etap realizacji.
Sieć tramwajowa w stolicy wzbogaci się o nową, długo oczekiwaną przez mieszkańców tego największego miasta w Polsce trasę. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Na Dolnym Śląsku realizowana jest jedna z największych nowych inwestycji drogowych w Polsce. Powstaje droga ekspresowa S8, która połączy Wrocław/Kobierzyce z Kłodzkiem. Docelowo, w przyszłości, ma dotrzeć do granicy z Czechami. To nowy "kręgosłup" drogowy Dolnego Śląska. Inwestycja ma ożywić gospodarczo kolejne części tego regionu Polski i przyciągnąć nowych inwestorów i inwestycje.
Jedenastu wykonawców złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę układu drogowego łączącego nowe lotnisko krajowe z siecią dróg publicznych. Inwestycja obejmie budowę oraz przebudowę ok. 90 km dróg wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła do ruchu ostatni, blisko 2-kilometrowy fragment obwodnicy Żukowa. Tym samym zapewniona została pełna funkcjonalność węzła Żukowo na S7 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT) i połączono DW501 poprzez rondo w Lniskach z drogą krajową nr 20 i S7.
Budimex zrealizował jeden z ważnych i symbolicznych etapów budowy obwodnicy Zabierzowa w województwie małopolskim – przekopał tunel drogowy T1 na wylot. Prace objęły usunięcie ostatnich warstw ziemi w obiekcie, dzięki czemu tunel uzyskał pełną ciągłość konstrukcyjną. Tunel osiągnął długość 312 metrów i został wykonany w przekroju dwunawowym, z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu. Obiekt uzyskał szerokość całkowitą 23,8 m oraz wysokość nad jezdnią 5,5 m. Konstrukcja została zaprojektowana dla obciążeń klasy „A” oraz przejazdu pojazdów specjalnych zgodnych ze standardem STANAG 2021.
Na terenie powstającego Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach (woj. podlaskie) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Budimex SA jest generalnym wykonawcą inwestycji. Wydarzenie symbolicznie zainaugurowało kolejny etap realizacji projektu poświęconego życiu, działalności oraz dziedzictwu kapelana Solidarności. Obiekt będzie pełnił ważną rolę w pielęgnowaniu pamięci o jednej z ważnych postaci najnowszej historii Polski.
Rozbudowa jednego z najpopularniejszych obiektów termalno-rekreacyjnych w Polsce została zakończona. Dzięki inwestycji realizowanej przez Budimex kompleks Termy Uniejów w województwie łódzkim zyskał nową letnią strefę rekreacji z licznymi atrakcjami dla rodzin, dzieci i osób szukających aktywnego wypoczynku. Oficjalne otwarcie nowej części odbyło się 16 maja 2026 r. podczas obchodów 18-lecia Term Uniejów. Wartość inwestycji wyniosła 16,5 mln zł.
Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo - Szczecin Zdunowo o długości 4,4 km. To przedostatni spośród siedmiu odcinków realizacyjnych S10 między Szczecinem a Wałczem, dla którego zostało wydane pozwolenie na budowę.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na budowę południowej obwodnicy Wadowic (woj. małopolskie). Wszystkich 13 oferentów podało ceny, które mieszczą się w zaplanowanym przez Dyrekcję budżecie. To przetarg na roboty budowlane, ponieważ projekt jest już gotowy.