[Gdańsk] Port lotniczy - inwestycje i nowe połączenia

REKLAMA

O inwestycji [Gdańsk] Port lotniczy - inwestycje i nowe połączenia

Realizacja tego zadania zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego Gdańsk o 100% tj. z 2,5 do 5 mln pasażerów (PAX) rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu lotniczego oraz lepszej obsługi przewoźników. Obecnie realizowana inwestycja obejmuje budowę obiektu kubaturowego pełniącego funkcje terminalu pasażerskiego T2 wraz z łącznikiem i zewnętrznymi klatkami schodowymi z pomostami oraz realizację układu drogowego podjazd pod T2. Nowy terminal powstanie na zachód od istniejącego terminalu równolegle w stosunku do projektowanego podjazdu oraz istniejącego pasa startowego. Budynek ten zostanie wykonany jako hala mieszcząca dwie strefy funkcjonalne - tzn. związane z płytą lotniska (airside) – sortownię bagażu i poczekalnie, jak również strefy związane ze stroną miejską (landside) – hale odpraw biletowo-bagażowych (odlotów), biura linii lotniczych, gastronomię oraz usługi. Terminal będzie posiadał trzy kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną. Terminale będą połączone łącznikiem na poziomie I piętra.
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gdańsk] Port lotniczy - inwestycje i nowe połączenia [Gdańsk] Centrum handlowe na gdańskim lotnisku?
Orzech
Jeszcze w tym roku powstaną nowe drogi, które uporządkują sposób poruszania się przy lotnisku. Zmiany wyjdą na lepsze także pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej i autokarów dojeżdżających z innych miast. Te działania to kolejny krok w kierunku powstania nowej dzielnicy lotniskowej Airport City, której realizacja ma ruszyć już w przyszłym roku.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ansku.html
R77
Gdańskie lotnisko bije rekordy. W tym roku ma być 3,7 mln pasażerów

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... a_byc.html
Orzech
W końcu rusza jedna z najważniejszych inwestycji na gdańskim lotnisku

Więcej: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ji_na.html
R77
Rozbudowa lotniska przyczyni się do rozwoju Trójmiasta

http://www.propertynews.pl/hotele/rozbu ... 29371.html
Orzech
Gdańskie lotnisko nadal notuje znaczący wzrost ruchu

W lipcu Port Lotniczy Gdańsk obsłużył 372 794 pasażerów, czyli o 26,9 proc. więcej w stosunku do lipca ubiegłego roku. Tym samym pobity został rekord miesięcznego wzrostu ilości obsłużonych pasażerów, ustanowionego w czerwcu 2012 roku.

Więcej: http://logistyka.wnp.pl/gdanskie-lotnis ... 1_0_0.html
REKLAMA