Mińska 69

Mińska 69

Mieszkania/Warszawa/Praga-Południe/Kamionek/Mińska 69
REKLAMA
inwestorSpravia Sp. z o.o.
projektant90 Architekci Sp. z o.o.
realizacjaI kw. 2021
wykonawcaBudimex S.A.

O inwestycji Mińska 69

Mińska 69 powstaje w miejscu, gdzie przed II wojną światową funkcjonowały Państwowe Zakłady Inżynierii, a następnie drukarnia. Z kompleksu pozostał jeden zabytkowy budynek. Osiedle mają zdobić murale nawiązujące do nazw poszczególnych etapów inwestycji – Praho, Olympic, Rewir, Havana i Cyrulik. Te wywodzą się m.in. z krojów pisma, powstałych w oparciu o historię warszawskiego liternictwa.
Budimex zrealizuje na początek na warszawskim Kamionku na Pradze-Południe etap Praho. Złożą się na niego dwa pięciopiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 120 mieszkań w pięciu układach: jedno- (27-31 mkw.), dwu- (39-48 mkw.), trzy- (57-70 mkw.), cztero- (79-91 mkw.) i pięciopokojowym (około 99 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony, tarasy, loggie bądź ogródki. Na parterze będzie dostępnych kilka lokali usługowych. Mieszkańcy skorzystają z komórek lokatorskich oraz miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz na zewnątrz. Osiedle będzie chronione i monitorowane.
Pomiędzy budynkami powstanie część wypoczynkowo-rekreacyjna dla mieszkańców. Budimex podzielił ją strefy. Znajdą się w niej m.in. ławki, leżaki, trejaż z pnączami, plac zabaw i zestaw urządzeń do steet workoutu. Ponadto pojawią się setki krzewów, bylin i traw ozdobnych. Deweloper zrealizuje również ogólnodostępny teren rekreacyjny – plac miejski. Złożą się na niego ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, poidełko, plac zabaw, a także zieleń. Oświetlenie zapewnią lampiony rozwieszone na linach.

W drugim etapie (Olympic) powstają cztery pięciopiętrowe budynki wielorodzinne z 318 mieszkaniami.

Opinie o Mińska 69

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Mińska 69
Jakub Zazula
+7
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Mińska 69
mickam
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Mińska 69
Życzliwy
Ładnie budują ale sprzedaż daje dużo do życzenia biuro sprzedaży do wymiany olewactwo . olewactwo???
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA