Warszawa: Budimex tworzy kolejnych kilkaset mieszkań w ramach Mińskiej 69 na Pradze-Południeźródło: materiały inwestora

Warszawa: Budimex tworzy kolejnych kilkaset mieszkań w ramach Mińskiej 69 na Pradze-Południe

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Mińska 69
adresWarszawa, Mińska 69
inwestorSpravia Sp. z o.o.
projektant90 Architekci
REKLAMA
Przy ulicy Mińskiej funkcjonowały jeszcze w ubiegłym roku zakłady. W zeszłym roku warszawski deweloper ruszył z realizacją ponad 100 lokali na nowym osiedlu. W drugim etapie, Olympic, dokłada niespełna 320 mieszkań w czterech pięciopiętrowych budynkach. Będą gotowe za niespełna dwa lata.
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. ruszył ze sprzedażą lokali w drugim etapie inwestycji powstającej przy ulicy Mińskiej 69 na warszawskim Kamionku w dzielnicy Praga-Południe. Na razie wprowadził do oferty niespełna 30 mieszkań. Ceny wynoszą od 341 403 do 691 354 zł. Z budową wystartował w pierwszym kwartale tego roku. Ma potrwać około dwa lata. Za projekt osiedla odpowiada pracownia 90 Architekci.
materiały inwestora

Trzysta mieszkań, cztery dziedzińce i usługi od strony ulicy

Warszawski deweloper realizuje w ramach drugiego etapu Mińskiej 69 (Olympic) cztery pięciopiętrowe budynki wielorodzinne ze 318 mieszkaniami. Te znajdujące się już w ofercie są dostępne w układach jedno- (36,71 mkw.), dwu- (38,9-46,43 mkw.), trzy- (56,14-71,06 mkw.) i czteropokojowym (79,9-87,39 mkw.). Do wszystkich będą przynależeć balkony, loggie lub tarasy. Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,6-2,8 m.
materiały inwestora
Osiedle będzie nieogrodzone od strony ulicy. Dwa z czterech budynków, z lokalami usługowymi na parterze, staną przy Mińskiej. Budimex wydzieli cztery zamknięte dziedzińce zagospodarowane w różnorodny sposób (m.in. zielenią, leżakami i stojakami rowerowymi). Przewidział dwie wózkownie/rowerownie, komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe podziemne i zewnętrzne. Na budynkach pojawią się trzy murale inspirowane welodromem i kolarstwem (nawiązanie do historii sąsiedniego zabytkowego toru kolarskiego Nowe Dynasy).
Zaplanowaliśmy także ogromne zmiany przy ulicy. Pojawi się nowa zieleń (m. in. krzewy, drzewa), posadzka chodników, latarnie, ławki i kosze na śmieci – wylicza inwestor.
Więcej wizualizacji w galerii.

Na start ponad sto lokali i plac miejski

Budimex Nieruchomości rozpoczął budowę tego osiedla w ubiegłym roku. Szczegóły pierwszego etapu (Praho) przedstawialiśmy w kwietniu. W ramach niego powstają dwa pięciopiętrowe budynki ze 120 mieszkaniami o metrażach od 27 do 91 mkw. Ofertę uzupełni kilka lokali usługowych na parterze.
REKLAMA
Deweloper zrealizuje także ogólnodostępny teren rekreacyjny – plac miejski. Złożą się na niego ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, poidełko, plac zabaw, a także zieleń. Oświetlenie zapewnią lampiony rozwieszone na linach.
fot. Jakub Zazula

Drukarski gryf symbolem osiedla

Mińska 69 powstaje w miejscu, gdzie przed II wojną światową funkcjonowały Państwowe Zakłady Inżynierii, a następnie drukarnia.
Z całego kompleksu pozostał jeden zabytkowy budynek – modelowy przykład architektury lat 50. ubiegłego wieku, z muralem w postaci gryfu – patrona sztuki drukarskiej. Postanowiliśmy, że symbol ten w nowoczesnej odsłonie będzie znakiem graficznym całego osiedla – wyjaśnia Budimex.
Osiedle mają zdobić murale nawiązujące do nazw poszczególnych etapów inwestycji – Praho, Olympic, Rewir, Havana i Cyrulik. Te wywodzą się m.in. z krojów pisma, powstałych w oparciu o historię warszawskiego liternictwa.
materiały inwestora

Nowe mieszkania w Soho Factory

W bliskim sąsiedztwie równie dużą inwestycję realizuje Yareal Polska Sp. z o.o. Wprowadził w marcu do przedsprzedaży pierwszy etap osiedla Soho by Yareal. Oferuje w jednym budynku przeszło 100 mieszkań i lokale usługowe. Docelowo zrealizuje na terenie znanym jako Soho Factory kompleks mieszkalny o powierzchni blisko 70 tys. mkw.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA