Unidevelopment planuje kolejne osiedle w Warszawie

Unidevelopment planuje kolejne osiedle w Warszawie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Unidevelopment S.A. przygotowuje budowę dużego osiedla na Pradze Południe w Warszawie. Deweloper podpisał w tej sprawie umowę ze spółką Polpain-Putka – właścicielem gruntu przy ul. Przeworskiej. Po spełnieniu określonych warunków, w tym uzyskaniu warunków zabudowy dla nieruchomości, obie wymienione firmy będą mogły wspólnie zrealizować inwestycję mieszkaniową z garażem podziemnym i usługami.

 

W związku z planowaną inwestycją Unidevelopment S.A. podpisała dnia 1.07.2014 r. umowę z właścicielem nieruchomości znajdującej się przy ul. Przeworskiej – spółką Polpain-Putka. Zgodnie z jej zapisami strony utworzą wspólnie osobne spółki celowe odpowiedzialne za realizację każdego z planowanych 3 etapów nowego osiedla. Pierwsza z nich powstanie po uzyskaniu przez Unidevelopment S.A. decyzji o warunkach zabudowy dla pierwszego etapu inwestycji. Deweloper będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu związanego z realizacją nowego osiedla na Pradze Południe – w tym kwestie administracyjne, pozyskanie finansowania bankowego, zapewnienie funduszów do momentu uruchomienia kredytu dla każdego z etapów, nadzór nad projektem oraz realizację działań sprzedażowych i marketingowych.

 

„Osiedle przy ul. Przeworskiej będzie największym z naszych dotychczasowych projektów deweloperskich. To dobry moment na podjęcie się takiego zadania. Spółka jest stabilna finansowo i organizacyjnie, dzięki czemu jesteśmy gotowi na dalszy rozwój i zwiększenie skali działalności” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A.

REKLAMA

 

Na terenie nieruchomości o powierzchni ok. 29 000 mkw. może powstać łącznie ponad 33 000 mkw. lokali mieszkaniowych i usługowych. Osiedle przy ul. Przeworskiej, planowane do realizacji w trzech etapach, zlokalizowane będzie w rozwijającej się części Pragi Południe, wyróżniającej się m.in. dobrą komunikacją miejską. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z rozbudowanej sieci połączeń, w tym II linii metra. W odległości ok. 500 metrów od osiedla planowana jest stacja „Mińska”.

 

Inwestycja przy ul. Przeworskiej jest jednym z wielu przedsięwzięć spółki Unidevelopment, która skupia się na realizacji i przygotowaniu kolejnych projektów mieszkaniowych w Warszawie oraz w Poznaniu. Firma prowadzi obecnie budowę Osiedla Lykke na stołecznej Białołęce i Osiedla Czarnieckiego w poznańskiej dzielnicy Wilda. W drugiej połowie tego roku rozpocznie realizację projektu mieszkaniowego na warszawskim Gocławiu, przy ulicy Kapelanów AK. Zespół Unidevelopment S.A prowadzi również prace przygotowawcze dla inwestycji wielorodzinnej na warszawskiej Ochocie, u zbiegu ulic Szczęśliwickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA