Ursa Smart City – nowoczesne osiedle w dzielnicy Ursus

Ursa Smart City – nowoczesne osiedle w dzielnicy Ursus

Warszawa
REKLAMA
We wrześniu – rok po podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Unidevelopment S.A. oraz CPD S.A. – w Ursusie ruszy budowa i sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie osiedla Ursa Smart City. Projekt realizowany jest zgodnie z przyjętym w ubiegłym roku Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Inwestycja rozpocznie proces rewitalizacji terenów, na których w ciągu kilku najbliższych lat powstanie nowoczesna zabudowa miejska.
Unidevelopment S.A. z CPD S.A. zrealizują inwestycję u zbiegu ulic Hennela i Dyrekcyjnej w dwóch etapach. Na osiedlu Ursa Smart City powstaną łącznie cztery budynki, w których planowanych jest 356 mieszkań (181 z nich powstanie w pierwszym etapie) o powierzchniach od 32 do 102 m2. Zasadniczą część oferty będą stanowiły lokale dwu- i trzypokojowe, które od wielu lat niezmiennie cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Na parterach budynków przewidziane są powierzchnie handlowo-usługowe o metrażach od 19 do 103 m2, a w kondygnacji podziemnej parking dla 359 samochodów. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. 
Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na stoisku Unidevelopment S.A. podczas premiery projektu w dniach 6 i 7 września na targach w Hali Torwaru przy ulicy Łazienkowskiej Warszawie. W pierwszych dniach września deweloper uruchomi również biuro sprzedaży na terenie inwestycji. Wówczas rozpoczną się też prace budowlane. Realizacja pierwszego etapu budowy osiedla zakończy się w czwartym kwartale 2016 roku. 
REKLAMA
Osiedle w nowoczesnym miejskim otoczeniuW ciągu ostatnich kilku lat w Ursusie przeprowadzono wiele inwestycji infrastrukturalnych, co czyni tę dzielnicę jedną z najbardziej obiecujących części Warszawy. Dzięki przyjętemu w ubiegłym roku Miejscowemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego czekają ten obszar dalsze intensywne zmiany. Powstanie tutaj zrównoważona, nowoczesna zabudowa miejska z rozwiązaniami pro-ekologicznymi (ścieżki rowerowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne), z dostępem do szerokopasmowego internetu i strefami Wi-Fi. Oprócz mieszkań planowane są tereny rekreacyjne, instytucje publiczne i kulturalne, budynki biurowe i obiekty handlowe. Dzięki takim udogodnieniom  ta tworzona praktycznie od podstaw część miasta będzie tętniła życiem i zapewni mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo na co dzień. 
Osiedle Ursa Smart City, które zbudowane zostanie przez Unidevelopment S.A. i CPD S.A., jest pierwszą częścią inwestycji zgodnych z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W jego pobliżu mieści się Urząd Dzielnicy Ursus, centrum handlowe Factory Outlet, przystanek kolejki miejskiej, a także Dom Kultury Arsus i Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie.Łatwy dojazd do centrum Warszawy i innych części miastaTeren, na którym Unidevelopment S.A. wraz z CPD S.A. zrealizują inwestycję, oddalony jest o zaledwie 9 km od ścisłego centrum Warszawy. Istniejąca sieć dróg zapewnia najlepszą komunikację z innymi częściami miasta i dogodny wyjazd z Warszawy. Dzielnica ma m.in. doskonałe połączenia drogowe. Sprawne poruszanie się samochodem ułatwia nowo oddana do użytku ul. 4 Czerwca 1989 r. (robocza nazwa Nowolazurowa), łącząca Ursus z Alejami Jerozolimskimi, węzłem Salomea i Opacz oraz ul. Nowomory, pozwalająca na szybki przejazd do ulicy Połczyńskiej i węzła Warszawa Zachód. Dojazd do obwodnicy Warszawy zajmuje około 5 minut.
Dla przyszłych mieszkańców osiedla Ursa Smart City istotna będzie też sieć komunikacji miejskiej. Inwestycja powstanie w okolicach czterech przystanków kolejki: Ursus, Ursus Północny, Gołąbki i Niedźwiadek. W godzinach szczytu pociągi odchodzą stąd co 5-10 minut, a dojazd do centrum zajmuje niecały kwadrans. Wokół inwestycji biegną też trasy 12 linii autobusowych, łączących Ursus ze wszystkimi dzielnicami Warszawy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA