Grupa ROBYG rozpoczęła sprzedaż 227 lokali w 4. etapie osiedla Stacja Nowy Ursus w Warszawie. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Posagu 7 Panien – tylko 12 minut od centrum miasta i w bezpośredniej bliskości trasy S2 i S8 – docelowo zakłada realizację około 1000 mieszkań oraz lokali usługowych. W ramach projektu ROBYG w Ursusie dostępne są mieszkania w metrażach od 31 do 80 mkw. – wszystkie wyposażone będą w system Smart House w standardzie. Prace budowlane w tym etapie rozpoczęły się w 3 kw. 2017 r., a ich zakończenie zaplanowano na IV kw. 2018 r. I etap Stacji Nowy Ursus, który został już oddany do użytkowania mieszkańcom, okazał się dużym sukcesem – w krótkim czasie sprzedano ponad 150 lokali.
Stacja Nowy Ursus cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących, a realizacja inwestycji postępuje bardzo sprawnie. Pierwszy etap projektu został już zakończony i właśnie trwają odbiory lokali. Jednocześnie wkrótce zostaną uruchomione lokale usługowe w ramach etapu, uzupełniając tym samym ofertę usługową w okolicy.
– Grupa ROBYG prowadzi intensywny rozwój na terenie Warszawy – obecnie w ofercie jest tu w sumie około 1200 lokali. Projekty realizowane są w dzielnicach, które cieszą się największą popularnością wśród warszawiaków, np. Ursusie czy Wilanowie. Trafne decyzje inwestycyjne oraz regularne uzupełnianie banku ziemi to jedne z przyczyn sukcesu Grupy – atrakcyjne cenowo lokale, dopasowane do potrzeb mieszkańców metropolii, również pod względem lokalizacji, znajdują nabywców w szybkim tempie. ROBYG spodziewa się, że 227 mieszkań, które zostały wprowadzone do sprzedaży w Stacji Nowy Ursus także spotka się z dużym zainteresowaniem klientów, dzięki czemu realizacja planu przyjętego przez Zarząd na 2017 r. – osiągnięcie kontraktacji na poziomie 3 300 lokali – jest bardzo prawdopodobna – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży ROBYG SA w Warszawie.
Klientów kupujących mieszkania w Stacji Nowy Ursus przyciąga m.in. dobra lokalizacja i rozbudowana sieć komunikacyjna – w sąsiedztwie jest 5 linii autobusowych, przystanek SKM, a co najważniejsze trasy S2 i S8. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również rozwiniętą infrastrukturę usługową i liczne placówki publiczne – od szkół i przedszkoli po przychodnie zdrowia. Dla rodzin z dziećmi atutem dzielnicy Ursus są tereny rekreacyjne, np. parki Czechowicki i Staw Koziorożca oraz place zabaw, a osoby aktywne fizycznie docenią ścieżki rowerowe, obiekty sportowe i siłownie plenerowe. Tak bogate zaplecze dzielnicy to powód, dla którego ROBYG zdecydował się na realizację osiedla właśnie w tym rejonie Warszawy, będącym przykładem udanej rewitalizacji poprzemysłowej części miasta.
– Stacja Nowy Ursus – gdzie łącznie powstanie około 1000 mieszkań w zróżnicowanych metrażach – to nowoczesna inwestycja, u podstaw której leży idea zrównoważonego rozwoju. Budynki wyposażone będą w energooszczędne oświetlenie LED, a także panele fotowoltaiczne, które umożliwią ekologiczne zasilanie części wspólnych. Dzięki bezpłatnie instalowanemu systemowi Smart House mieszkańcy zyskują realny wpływ na bezpieczeństwo swojego "M", a dodatkowo oszczędzają – zdalna kontrola sprzętów elektronicznych i elektrycznych w domu czy regulacja ogrzewania to rachunki niższe nawet do 30%. Kupno mieszkania w projekcie ROBYG to trafna inwestycja – stosunek jakości do ceny lokali jest niezwykle korzystny – dodaje Joanna Chojecka.
REKLAMA
Ursus jest uznawany za najszybciej rozwijający się obszar stolicy – przybywa tu sklepów, punktów usługowych oraz udogodnień dla mieszkańców. Wysokość wydatków inwestycyjnych na lokalną infrastrukturę tej części miasta plasuje się w czołówce wśród warszawskich dzielnic. Obecnie realizowanych jest dużo projektów, w tym budowane są placówki edukacyjne, parki oraz tereny rekreacyjne, a w planach jest również Warszawskie Centrum Lokalne "Niedźwiadek", czyli miejsce spotkań dla mieszkańców, z ofertą kulturalną i integracyjną dla różnych pokoleń. Ursus to także wygodna komunikacja z centrum miasta i szybki wyjazd poza stolicę, dzięki gęstej sieci dróg oraz korzystnie rozplanowanej komunikacji miejskiej.
ROBYG instaluje system Smart House w Stacji Nowy Ursus bez dodatkowych opłat – podobnie jak we wszystkich prowadzonych inwestycjach. Technologia ta umożliwia zdalną kontrolę nad przepływem prądu w gniazdkach, dostosowanie temperatury pomieszczeń do własnych preferencji, a w rezultacie generuje oszczędności, np. na opłatach za energię elektryczną. Smart House to również element bezpieczeństwa. Kamery i czujniki pozwalają na sprawdzenie sytuacji w mieszkaniu z dowolnego miejsca dzięki aplikacji na smartfony.
ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, Woli, bliskim Tarchominie, Żoliborzu, w Ursusie oraz Wilanowie, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.
Źródło: materiały prasowe