[Warszawa] Inauguracja II etapu osiedla URSA Smart City i uroczysta wiecha na budynku A

[Warszawa] Inauguracja II etapu osiedla URSA Smart City i uroczysta wiecha na budynku A

REKLAMA
Rozpoczęła się budowa i sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla URSA Smart City, realizowanego przez Unidevelopment SA wraz z CPD SA w warszawskiej dzielnicy Ursus. Obecnie na terenie przy ul. Hennela (róg Dyrekcyjnej) trwają też zaawansowane prace przy budowie I etapu. Dnia 30 marca na dachu budynku A zawisła wiecha symbolizująca ukończenie jego konstrukcji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep SA.
Ursus to jedna z najbezpieczniejszych i najdynamiczniej rozwijających się stołecznych dzielnic. Osiedle URSA Smart City jest realizowane w ramach procesu rewitalizacji tej części Warszawy, objętej Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, przyjętym w 2014 roku. Zgodnie z jego założeniami, obszar, na którym znajdowały się dawniej zakłady „Ursus”, stanie się tętniącym życiem i przyjaznym terenem miejskim. Powstanie na nim zrównoważona zabudowa mieszkaniowa z zapleczem usługowym i placówkami publicznymi oraz powierzchnie biurowe.

I etap – zaawansowane prace i zainteresowanie ofertą

Budowa pierwszego etapu inwestycji URSA Smart City rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Oddanie do użytkowania tej części osiedla, składającego się z dwóch budynków, planowane jest na IV kwartał 2016 roku. 30 marca br. nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy symbolizującej ukończenie konstrukcji budynku A. Dotychczas inwestorzy sprzedali już połowę ze 181 mieszkań oferowanych w tej części osiedla.
„To bardzo dobra informacja dla nas i dla naszych partnerów, że rynek pozytywnie postrzega ofertę na osiedlu URSA Smart City. Dzięki temu możemy cieszyć się bardzo dobrymi wynikami dotychczasowej sprzedaży. Istotny wpływ na popularność osiedla ma wysoka jakość oferty dostosowana do oczekiwań klientów oraz fakt, że oferowane w nim lokale spełniają kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Klienci zainteresowani II etapem, który zostanie ukończony w II kwartale przyszłego roku, również będą mogli skorzystać z rządowego wsparcia” – mówi Ewa Przeździecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.

II etap osiedla również z MdM

Wraz z rozpoczęciem realizacji II etapu inwestycji klienci będą mogli wybierać spośród kolejnych 175 mieszkań, które powstaną w trzech kameralnych budynkach. Planowane są w nich lokale o powierzchniach od 32 do 102 m². Większość oferty stanowią mieszkania dwu- oraz trzypokojowe, na które od wielu lat jest największy popyt na rynku nieruchomości. Ceny lokali w tej części inwestycji będą rozpoczynały się od 5 960 zł brutto za m². Budynki obu etapów będzie łączył podziemny parking, który pomieści 359 samochodów. Biuro sprzedaży, w którym można zapoznać się ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi oferty, znajduje się na terenie osiedla przy ul. Hennela (róg Dyrekcyjnej). Budowa II etapu osiedla URSA Smart City zakończy się w II kwartale 2017 roku. Klienci, którzy są zainteresowani kupnem mieszkania w tej części inwestycji, będą mogli jeszcze w tym roku skorzystać z przyszłorocznej puli pieniędzy przeznaczonych na wsparcie kupna mieszkania w ramach programu MdM (w roku poprzedzającym można złożyć wnioski kredytowe na 50% kwoty przeznaczonej na dopłaty).
 

Smart City – przestrzeń pełna możliwości

„Niewątpliwym atutem inwestycji, wpływającym na jej popularność, jest również lokalizacja. Ursus to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, która z roku na rok staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców. Polepszająca się infrastruktura, bliskość do centrum miasta, rozbudowa miejscowej szkoły podstawowej oraz budowa przedszkola, którego otwarcie zaplanowane jest na rok 2017 – to tylko niektóre z tutejszych inwestycji, które znacznie wpłyną na komfort życia” – dodaje Ewa Przeździecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment S.A.
Ideą przyświecającą projektowi URSA Smart City było stworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, łączącej komfort z funkcjonalnością. Nowoczesna zabudowa, zastosowanie szeregu innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań, bliskość terenów zielonych, ośrodków edukacyjnych i kulturalnych oraz obiektów rekreacyjnych – dzięki m.in. takim warunkom powstanie osiedle spełniające wymagania osób poszukujących przyjaznego miejsca do zamieszkania w stolicy.
Teren inwestycji oddalony jest zaledwie 9 kilometrów od centrum Warszawy. Obecna infrastruktura zapewnia wygodny dostęp do innych części miasta oraz swobodny wyjazd ze stolicy (dojazd do obwodnicy zajmuje 5 minut). W pobliżu URSA Smart City znajdują się dwa przystanki SKM oraz 12 linii autobusowych, zapewniających połączenie z innymi częściami miasta. W godzinach szczytu pociągi kursują co 5-15 minut, a sam dojazd do śródmieścia zajmuje niecały kwadrans.
Generalnym wykonawcą inwestycji URSA Smart City jest Unibep S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VII
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z kolejną inwestycją w aglomera...