Nowa inwestycja w Warszawie. W Ursa Park powstanie blisko 400 mieszkań

Nowa inwestycja w Warszawie. W Ursa Park powstanie blisko 400 mieszkań

Warszawa
REKLAMA
Ursa Park to nowa inwestycja, którą realizują Unidevelopment S.A. i CPD S.A. To kontynuacja projektu mieszkaniowego prowadzonego w warszawskim Ursusie. Po ukończeniu budowy do dyspozycji nowych mieszkańców oddanych zostanie blisko 400 lokali i infrastruktura spacerowo-rekreacyjna. Cechą charakterystyczną inwestycji jest bliskość parku miejskiego oraz brak ogrodzenia, które podnoszą walory estetyczne projektu.
Mieszkańców Ursusa przybywaUrsa Park to kontynuacja projektu mieszkaniowego, który prowadzą Unidevelopment S.A. i CPD S.A. Osiedle leży w bezpośrednim sąsiedztwie zakończonej w lutym inwestycji Ursa Smart City. Oba projekty odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie mieszkaniowe w tej części miasta. Świadczy o tym duże zainteresowanie konsumentów.
Potwierdzeniem tego jest sukces sprzedażowy Osiedla Ursa Smart City, które ukończyliśmy w lutym tego roku. Do dyspozycji klientów pozostało tu już tylko kilkanaście wolnych lokali. Dzięki kolejnej inwestycji – Ursa Park – uzupełniliśmy ofertę i ponownie zapewniliśmy klientom szeroki wybór mieszkań w tej lokalizacji – mówi Ewa Przeździecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Unidevelopment S.A. 
Ursa Park ma charakterem nawiązywać do Ursa Smart City, dzięki czemu okolica zyska wizerunek uporządkowanej i przyjaznej zarówno wśród nowych, jak i dotychczasowych mieszkańców Ursusa. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Łącznie powstanie około 400 lokali o powierzchniach 28-92 mkw. W budynkach znajdzie się również przestrzeń na lokale usługowe usytuowane od strony ul. Dyrekcyjnej. Do dyspozycji mieszkańców będzie 385 miejsc parkingowych. 
Osiedle tętniące życiemObie inwestycje zostały zaprojektowane z myślą o mieszkańcach, którzy cenią sobie bliskość najważniejszych punktów usługowych i możliwość relaksu. Ideą całego nowego osiedla jest połączenie komfortu i funkcjonalności. 
Będzie tu praktycznie wszystko, co jest potrzebne, by spełnić oczekiwania osób poszukujących miejsca do zamieszkania – nowoczesne budownictwo, szereg innowacyjnych rozwiązań, bliskość terenów rekreacyjnych, placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz rozwinięta komunikacja miejska. Wyjątkową zaletą nowej części inwestycji, jest bezpośrednie sąsiedztwo parku, który wg planów ma zostać dodatkowo zagospodarowany i stanie się idealnym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców – dodaje Ewa Przeździecka.
REKLAMA
Dodatkowym atutem inwestycji jest brak ogrodzenia, zgodny z koncepcją twórców miejscowego planu zagospodarowania. Dzięki temu okolica będzie nie tylko bardziej estetyczna, ale również umożliwi mieszkańcom na swobodny i komfortowy dostęp do atrakcyjnej infrastruktury. To nie oznacza jednak braku bezpieczeństwa – osiedla mają strzec kamery monitoringu. 
Z myślą o wypoczynku na terenie Ursa Park zaprojektowano specjalną strefę spacerowo-rekreacyjną. Będzie można wybrać się na spacer z psem czy pojeździć na rolkach. Dla młodych rodziców i ich pociech powstaną wewnętrzne place zabaw z piaskownicami i zjeżdżalniami. Wszystko to w otoczeniu zieleni – małych drzew i krzewów. Projektanci zadbali o to, by miejscami zachować istniejącą roślinność, w tym charakterystyczną topolę białą. 
Dobre skomunikowanieAtutem osiedla Ursa jest bardzo dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami Warszawy. Do centrum jest tylko 9 km. Weekendowy wypad za miasto również nie sprawi kłopotów – do obwodnicy mamy 5 minut drogi samochodem. W najbliższym otoczeniu osiedla znajdują się dwa przystanki SKM oraz autobusowe, skąd odjeżdża kilkanaście linii. W szczycie pociągi kursują co 5-15 minut, a dojazd do centrum zajmuje około kwadransa. 
Plany na przyszłośćDzielnica rozwija się zgodnie z przyjętym planem zagospodarowania przestrzennego. Ursus ma być miejscem nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom. W najbliższej przyszłości powstanie tutaj zrównoważona zabudowa mieszkaniowa z zapleczem usługowym oraz powierzchnie biurowe. Przy ul. Hennela zbudowane zostanie przedszkole dla 150 dzieci, a w dalszych planach jest również stworzenie szkoły podstawowej z halą sportową. 
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. W maju Unidevelopment S.A. rozpoczęła przyjmowanie rezerwacji na mieszkania w Ursa Park.  Zakończenie budowy I etapu planowane jest na IV kwartał 2018 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA