Czwarty etap Stacji Nowy Ursus ma pozwolenie na budowę

Czwarty etap Stacji Nowy Ursus ma pozwolenie na budowę

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę 4. etapu inwestycji Stacja Nowy Ursus, zlokalizowanej przy ul. Posagu 7 Panien 10 w Warszawie. Kolejna faza osiedla, która jest już w sprzedaży, składa się z 227 lokali w metrażach od 32 do 80 mkw. – wszystkie wyposażone będą w system Smart House pozwalający zarządzać m.in. pracą sprzętów elektronicznych oraz oświetleniem i ogrzewaniem. Prace budowlane w nowym etapie planowo rozpoczęły się w 3 kw. 2017 r., a ich zakończenie przewidziane jest w 4 kw. 2018 r. W inwestycji Stacja Nowy Ursus docelowo powstanie ponad 1000 lokali o łącznej powierzchni ok. 51,5 tys. mkw. – oprócz mieszkań przewidziana jest pełna infrastruktura handlowa i usługowa.
ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, w Ursusie, Wilanowie, Woli, bliskim Tarchominie oraz Żoliborzu, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.
Mieszkania w Stacji Nowy Ursus, gdzie Grupa ROBYG niebawem rozpocznie prace budowlane w kolejnym etapie, są dobrą propozycją dla osób poszukujących domu dla siebie i rodziny – jest to dobrze skomunikowane, atrakcyjne miejsce do życia, ponadto w pobliżu jest rozwinięta infrastruktura usługowa. Jest to również okazja dla wszystkich, którzy chcą zainwestować. Z polskiego rynku nieruchomości płyną jasne sygnały – kupno mieszkania to jeden z najkorzystniejszych sposobów na ulokowanie zgromadzonego kapitału. Oprocentowanie depozytów bankowych spada, a wpłacone środki tracą na wartości z uwagi na inflację. Przeznaczenie oszczędności na zakup nieruchomości przynosi zyski w długiej perspektywie – przykładowo stały dochód z wynajmu lokalu może pozwolić na finansowanie innych inwestycji. Kluczowe aspekty, które decydują o sukcesie osiedla ROBYG w Ursusie, to m.in. bezproblemowy dojazd do większości części miasta za sprawą obwodnicy oraz korzystny stosunek ceny do jakości oferowanej w projekcie – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA. 
Stacja Nowy Ursus od momentu wprowadzenia do sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkania w Warszawie. Osiedle jest kompleksowo zaprojektowane – przewidziano miejsca na lokale usługowo-handlowe, a także atrakcyjną małą architekturę wplecioną w tereny zielone w bezpośredniej bliskości inwestycji. Dla rodzin niewątpliwą zaletą Ursusa są strefy rekreacyjne, np. parki Czechowicki i Staw Koziorożca oraz place zabaw, a osoby aktywne fizycznie docenią ścieżki rowerowe, obiekty sportowe i siłownie plenerowe. Dodatkowo, dzielnica ma dobre połączenie z resztą stolicy – w sąsiedztwie jest 5 linii autobusowych, przystanek SKM, a co najważniejsze dla zmotoryzowanych trasy S2 i S8.
REKLAMA
Ursus jest postrzegany jako atrakcyjna lokalizacja ze względu na zaciszny charakter – jednak mieszkańcy mają do dyspozycji pełen wachlarz usług, w tym bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Dzielnica ta przeżywa obecnie intensywny rozwój – miasto przeznacza środki zarówno na infrastrukturę, od parków po tereny rekreacyjne, jak też na szkoły i przedszkola, co jest szczególnie ważne dla młodych ludzi planujących osiedlenie się w tej części Warszawy. Dodatkowym atutem Stacji Nowy Ursus jest wyposażenie wszystkich mieszkań w Smart House – technologię, dzięki której można zaoszczędzić na rachunkach np. za prąd, a ponadto regulować ogrzewanie za pomocą smartfona. ROBYG dba także o bezpieczeństwo – dlatego montowane są kamery i czujniki ruchu – dodaje Oscar Kazanelson.
Grupa ROBYG w I półroczu 2017 r. odnotowała przychody w wysokości około 215 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł ponad 28 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł, a przewidywana liczba lokali uznanych w przychodach to ok. 2500 lokali. W H1 2017 r. Grupa ROBYG zakontraktowała 1693 mieszkań netto w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji), czyli o ponad 23% więcej niż w 2016 roku. W tym okresie spółka uznała w przychodach 714 lokali, co oznacza bardzo duży potencjał do uznania w przychodach na drugą połowę roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA