Nowy biurowiec w ofercie Unidevelopment

Nowy biurowiec w ofercie Unidevelopment

Warszawa
REKLAMA

Firma Unidevelopment nabyła 100% udziałów w spółce celowej Wola House powołanej do realizacji biurowca o tej samej nazwie. Budynek powstanie przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79. Wola House posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.

 

Spółka Unidevelopment dnia 26.IV.2012 roku odkupiła Wola House Sp. z o.o. od norweskiej spółki SELVAAG EIENDOM AS. Zgodnie z podpisaną umową deweloperowi przysługuje prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia 79. Na działce o powierzchni 4.964 mkw. Unidevelopment planuje zrealizować inwestycję biurową o powierzchni ok. 20 tys. mkw.

 

„Przed podpisaniem umowy analizowaliśmy zapotrzebowanie na inwestycję biurową przy Al. Prymasa Tysiąclecia w rejonie  Al. Jerozolimskich.” - mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu  Unidevelopment sp. z o.o. – „Pozyskane przez nas informacje potwierdzają, że inwestycja Wola House powinna spotkać się z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców. Jednym z przyciągających elementów jest z pewnością atrakcyjna lokalizacja wyróżniająca się ekspozycją budynku od strony Al. Prymasa Tysiąclecia .”

 

Budynek Wola House powstanie w pobliżu innych biurowców oraz centrów handlowych. Na atrakcyjność lokalizacji tej inwestycji wpływa też łatwy dostęp do dworca Warszawa Zachodnia, dogodny dojazd do lotniska Okęcie i tras wylotowych z Warszawy. Można tu dojechać zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak i transportem własnym. W przyszłości w pobliżu przebiegać ma linia metra.

 

REKLAMA

Obiekt będzie wyróżniał się również wysokim standardem. Zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami klasy A. Składać się on będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Na parterze powstanie ogólnodostępna kantyna, powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia techniczne. Na wyższych piętrach planowane są powierzchnie typu open-space o funkcji biurowej. Z kolei w garażu powstanie prawie 250 miejsc parkingowych. Na każdym poziomie podziemnym planowane są również powierzchnie magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Przednia część budynku będzie wyróżniała go spośród pozostałych obiektów. Skrajna część od strony frontu będzie "ścięta" pod kątem 83° w stosunku do powierzchni terenu i zakończona niższymi bryłami ze szkła.

 

Generalnym wykonawcą budynku będzie UNIBEP S.A., który wybudował m.in. dla GTC biurowiec klasy A „Corius” w kompleksie Okęcie Business Park w Warszawie, a obecnie realizuje przy ul. Grzybowskiej 81 główną siedzibę Banku Polskiej Przedsiębiorczości.

 

Zgodnie z planami Unidevelopment, budowa Wola House rozpocznie się w IV kwartale 2012 r. Prace zostaną ukończone na przełomie I i II kwartału 2014 r. 

 

***********

Unidevelopment Sp. z o.o. jest firmą deweloperską, której oferta obejmuje domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, jak i nieruchomości komercyjne. Spółka należy w 100% do UNIBEP S.A. - dynamicznie rozwijającej się i stabilnej finansowo spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Unidevelopment Sp. z o.o. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Spółka posiada również prestiżowy Certyfikat Dewelopera przyznany przez kapitułę PZPB (Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA