[Warszawa] Praga Południe uwalnia swój potencjałźródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Praga Południe uwalnia swój potencjał

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Praga Południe od lat przekonuje do siebie mieszkańców Warszawy. Obecne i zaplanowane inwestycje są dowodem, że zarówno władze miasta, inwestorzy, jak i mieszkańcy stolicy doceniają potencjał tej dzielnicy. Zwłaszcza ci ostatni, którzy coraz chętniej przenoszą się na prawobrzeżną część Warszawy.
Rewitalizacja KamionkaW 2015 roku został przyjęty Program Rewitalizacji Miasta st. Warszawy do roku 2020, w ramach którego zostaną przeprowadzone kompleksowe działania poprawiające jakość życia mieszkańców zdegradowanych obszarów. Prace będą koncentrować się w trzech dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy: Targówku, Pradze Północ i Pradze Południe. W przypadku tej ostatniej dzielnicy, głównym działaniom rewitalizacyjnym zostanie objęty podobszar Kamionek, którego zabytkowa, przedwojenna zabudowa oraz poprzemysłowe tereny wymagają największej ingerencji. Jedną z kluczowych inwestycji podjętych w ramach Programu jest budowa Europejskiego Centrum Muzyki Sinfonia Varsovia oraz zagospodarowanie na potrzeby Orkiestry budynków przy ul. Grochowskiej 272. Kolejnymi zaplanowanymi działaniami będą prace związane z modernizacją kamienic na Kamionku, remonty nawierzchni i oświetlenia, zagospodarowany zostanie również popularny Bazar Rogatka.
Inwestorzy celują w Pragę PołudnieOprócz działań podjętych przez władze stolicy, tereny Pragi Południe coraz częściej skupiają uwagę inwestorów. W tej części miasta nie brakuje dużych projektów. Jednym z nich jest kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy „Rondo Wiatraczna”, który powstał w miejsce wyburzonego Universamu Grochów. Planowana inwestycja zakłada wybudowanie galerii handlowej na dwóch kondygnacjach, powierzchni biurowych oraz mieszkalnych.
Inwestorów interesują również mniejsze projekty. Przykładem jest firma Magmillon, która w ramach autorskiego programu „Warszawskie Kamienice” zajmuje się renowacją kamienic oraz sprzedażą mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy. Tym razem Magmillon nabył kameralną kamienicę przy ulicy Lubomira 6, znajdującą się niedaleko wspomnianego Ronda Wiatraczna. 
Mamy w planach renowację i rozbudowę 80-letniej kamienicy w stylu modernistycznym oraz doprowadzenie jej do rozwiązań współczesnego budownictwa – twierdzi Kuba Karliński z firmy Magmillon. – Do istniejącego budynku zostanie dobudowane drugie skrzydło przylegające do kamienicy. Projekt zakłada 49 mieszkań od 23 do 105 m kw., dwie klatki schodowe obsługiwane przez windy oraz parking podziemny, miejsce dla rowerów i recepcję.
Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych katalizatorów kierujących uwagę inwestorów i mieszkańców w stronę Pragi Południe jest zaplanowana kolejna linia metra, której stacje będą biec w okolicach m.in. Dworca Wschodniego, Ronda Wiatraczna czy Ostrobramskiej. Mimo iż do powstania metra na Pradze Południe upłynie jeszcze dużo czasu, sporo osób już teraz zaczyna rozglądać się za atrakcyjnym mieszkaniem w tej części miasta. Zważywszy na to, że ceny nieruchomości po tej stronie Warszawy nadal są konkurencyjne w porównaniu z bardziej rozwiniętymi dzielnicami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...