Nowe inwestycje mieszkaniowe pączkują na Pradze Południe

Nowe inwestycje mieszkaniowe pączkują na Pradze Południe

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Praga Południe znajduje się obecnie na celowniku deweloperów. Co rusz słychać o rozpoczynaniu nowych inwestycji mieszkaniowych. W trwających już od jakiegoś czasu projektach uruchamiane są kolejne etapy. Wszystko to dzięki rosnącemu zainteresowaniu nabywców nowymi mieszkaniami właśnie w tej części Warszawy.
Na potrzeby klientów poszukujących nowego mieszkania na terenie Pragi Południe odpowiada między innym spółka LC Corp. Realizuje ona na Grochowie, w bliskim sąsiedztwie Ronda Wiatraczna, projekt Mała Praga. Osiedle docelowo składać się będzie z siedmiu pięciopiętrowych budynków z miejscowymi obniżeniami do czterech pięter. Znajdzie się w nim miejsce dla 750 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Deweloper w ostatnich dniach uruchomił przedsprzedaż już czwartego etapu, którego budowa zaplanowana jest na IV kw. 2018 r. Co istotne, oferowane lokale spełniają warunki programu MdM. 
Z kolei na Gocławiu rozpoczęła się sprzedaż kolejnego (II) etapu inwestycji Iskra VI. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem spółki ED Invest i Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław Lotnisko. W ramach nowego etapu powstaną trzy budynki z ponad 150 mieszkaniami. Część z nich kwalifikuje się do objęcia programem MdM. Planowane zakończenie budowy przewidziane jest na IV kw. 2017 r. 
REKLAMA
Zupełnie nową inwestycję na terenie dzielnicy rozpoczęła spółka Victoria Dom. Projekt o nazwie Osiedle Verba realizowany jest przy ul. Nasielskiej i obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku mieszkalnego. Ponad połowa mieszkań kwalifikuje się do programu MdM. Dzięki bliskości stacji SKM będzie można dostać się stąd do centrum w 15 min. Zakończenie budowy planowane jest w I kw. 2018 r.
Klienci poszukujący w tej dzielnicy niepowtarzalnych projektów również znajdą coś dla siebie. Ciekawie zapowiada się chociażby projekt Lubomira 6 na Grochowie. Spółka Magmillon specjalizująca się w renowacji kamienic zamierza przeprowadzić kompleksową renowację istniejącego budynku z 1939 roku oraz dobudować całkowicie nowe skrzydło na przylegającej do kamienicy działce. Po zakończeniu inwestycji (II kw. 2018 r.) do dyspozycji mieszkańców będzie 49 komfortowych mieszkań. Budynek będzie obsługiwany przez windy, a samochody znajdą swoje miejsce w parkingu podziemnym. Niepowtarzalny charakter inwestycji będzie podkreślony identyfikacją wizualną całej kamienicy inspirowaną klimatem filmowym wywodzącym się z pobliskiego starego kina na ul. Podskarbińskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA