Praga Południe – mocny punkt na mapie warszawskiego rynku pierwotnego

Praga Południe – mocny punkt na mapie warszawskiego rynku pierwotnego

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Pozycja Mokotowa i Białołęki w gronie warszawskich dzielnic dysponujących bogatą ofertą mieszkaniową nie zdziwi nawet postronnych obserwatorów stołecznego rynku pierwotnego. Bardzo dużo dzieje się też na Woli, wobec czego trudno nie dostrzec zachodzących tam w ostatnim czasie zmian. Jednym z ich bardziej widocznych przejawów jest ekspansja firm deweloperskich. Tymczasem obecność Pragi Południe w tym towarzystwie może być dla wielu zaskoczeniem.
Jak wynika z monitoringu przeprowadzanego przez Dział Badań i Analiz Grupy Emmerson S.A. Praga Południe z ofertą przekraczającą na koniec III kw. 2015 r. 1,6 tys. lokali zajmowała czwarte miejsce pod względem podaży deweloperskich mieszkań. Pod tym względem ustępuje jedynie dzielnicom wymienionym we wstępie.
Warto zwrócić uwagę, iż w tym doborowym towarzystwie mamy dwóch reprezentantów prawobrzeżnej części Warszawy. Praga Południe pomimo mniejszej oferty niż Białołęka cieszy się większym zainteresowaniem klientów, co przekłada się na wyższą sprzedaż odnotowaną w tej dzielnicy.
Deweloperzy widząc pozytywne przyjęcie tutejszych inwestycji przez rynek śmiało wchodzą z nową ofertą. Na przestrzeni całego III kw. pojawiło się tutaj kilka projektów, liczących łącznie niemal 580 nowych mieszkań. Wśród nich nie sposób przegapić bardzo dużych inwestycji przy ulicy Ostrobramskiej, której okolice zasługują obecnie na miano jednego z zagłębi mieszkaniowych stolicy. Mowa tu nowym przedsięwzięciu dewelopera Mill-Yon noszącym nazwę Aura Sky. W budowie jest obecnie pierwsza część osiedla, na 26-ciu kondygnacjach (będzie to najwyższy budynek na Pradze Południe) zaprojektowano 361 mieszkań, termin realizacji zaplanowano na 2017 r. Kolejnym projektem realizowanym przy ul. Ostrobramskiej jest Korona Pragi (etap I) dewelopera LC Corp. W I etapie właśnie wprowadzonym do sprzedaży powstanie 166 mieszkań, termin realizacji to początek 2017 r.
REKLAMA
W tej części Warszawy powstają również kameralne inwestycje. Z takim projektem już niedługo ruszy firma Magmillon, która podejmie się renowacji i rozbudowy 80-letniej kamienicy niedaleko ronda Wiatraczna. Firma specjalizuje się w tego rodzaju inwestycjach, a jej projekt „Warszawskie Kamienice” ma na celu zakup i renowację kamienic położonych w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach.
Warszawskie Kamienice jest projektem, który daje możliwość inwestowania w nieruchomość w zupełnie nowym tego słowa znaczeniu. Ma on formę inwestycji grupowych, gdzie inwestorzy przystępują jako komandytariusze – opisuje Kuba Karliński, właściciel firmy Magmillon.
Taka ekspansja inwestorów skierowana na Pragę Południe jest spowodowana coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest również oferta cenowa, która przedstawia się atrakcyjnie na tle innych dzielnic. Ile trzeba zapłacić deweloperowi oferującemu mieszkania na Pradze Południe? Średnia cena obliczona dla omawianej dzielnicy na koniec III kw. 2015 r. wyniosła 7 646 zł/mkw. To prawie 7% taniej niż obecna średnia cena na warszawskim rynku pierwotnym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA