Praga Square przyjazna środowisku

Praga Square przyjazna środowisku

Warszawa
REKLAMA

Budynek Praga Square zrealizowany przez Unidevelopment na warszawskim Targówku zdobył nagrodę w kategorii „Inwestycja przyjazna środowisku” w plebiscycie Wojna Domowa 2013 organizowanym przez serwis mieszkaniowy otoDom.pl i portal Bankier.pl. Jury doceniło projekt m.in. za zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz lokalizację.

 

Według jury głównym proekologicznym atutem Praga Square jest mechaniczna wentylacja wyposażona w rekuperatory. Ogrzewa ona budynek wykorzystując do tego ciepło odzyskane z powietrza wychodzącego z poszczególnych pomieszczeń. Tego typu rozwiązania stosuje się wyłącznie w projektach, których konstrukcja oraz stolarka okienna odznaczają się wyjątkowo dobrymi parametrami termicznymi. Wentylacja wyposażona w rekuperatory pozwala na ograniczenie strat ciepła nawet o 30%, zapewniając przy tym wysoki komfort mieszkania. W uzasadnieniu jury czytamy m.in:

 

Korzyścią dla właścicieli mieszkań w Praga Square będzie znaczne obniżenie kosztów ogrzewania – nawet o 20%, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu życia. Sprawna wentylacja jest bowiem warunkiem zachowania korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach oraz dobrego samopoczucia mieszkańców.”

 

REKLAMA

Jury plebiscytu Wojna Domowa 2013 doceniło inwestycję Unidevelopment również za lokalizację, która jest niezwykle istotna w tzw. budownictwie zrównoważonym. Budynek Praga Square zapewnia swoim mieszkańcom bardzo dobry dostęp do wysoko rozwiniętej infrastruktury miejskiej, w tym transportu publicznego. Z pobliskiej ulicy Rembielińskiej można dotrzeć do centrum Warszawy w niespełna pół godziny. Sprawia to, że mieszkańcy inwestycji mogą rzadziej korzystać z samochodu, a tym samym mniej zanieczyszczać środowisko naturalne.

 

W kameralnym budynku Praga Square, położonym przy ulicy Goworowskiej, powstało 11 funkcjonalnie zaprojektowanych mieszkań o powierzchniach od 48 do 144 m² oraz punkt handlowo-usługowy. W inwestycji przeważają mieszkania 2- i 3-pokojowe. Na ostatniej kondygnacji powstały dwa luksusowe lokale typu studio z antresolami. Wszystkie mieszkania posiadają balkony natomiast do lokalu znajdującego się na parterze przynależy rozległy, prawie 200-metrowy ogród. Budynek został ogrodzony i wyposażony w garaż podziemny z 14 miejscami parkingowymi.

 

Organizatorami plebiscytu Wojna Domowa 2013 są: serwis otoDom.pl i portal Bankier.pl.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA