[Polska] W tych częściach miast sprzedaje się najwięcej mieszkań deweloperskich

[Polska] W tych częściach miast sprzedaje się najwięcej mieszkań deweloperskich

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W każdym mieście znajdują się takie lokalizacje, w których liczba sprzedanych przez deweloperów mieszkań jest najwyższa. Warto przeanalizować jakie to są lokalizacje i jaka jest recepta na „sukces sprzedażowy”.


Wysoka sprzedaż mieszkań deweloperskich jest w dużym stopniu pochodną szerokiej oferty dostępnej na tym rynku. Takie wnioski płyną z najnowszej edycji kwartalnych raportów „Pierwotny rynek mieszkaniowy” przygotowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. W lokalizacjach o dużej skali działań deweloperów z reguły sprzedaje się najwięcej mieszkań na rynku pierwotnym, ponieważ klienci mają w czym wybierać i łatwiej mogą znaleźć spełniający ich wymagania lokal. Szeroka oferta rynku pierwotnego jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym do sukcesu sprzedażowego. Inne ważne cechy to dogodne położenie względem innych części miasta, rozwinięta infrastruktura społeczna, komunikacyjna i handlowa oraz atrakcyjny poziom cen ofertowych.


Na rynku warszawskim najwięcej mieszkań deweloperskich sprzedaje się w dzielnicach Wola oraz Praga Południe. Z pewnością nie są to najtańsze lokalizacje, ale relacja cen do atrakcyjności lokalizacji należy w tych miejscach do najwyższych. Do sukcesu sprzedażowego przyczynia się również budowy obecnie centralny odcinek II linii metra oraz perspektywa budowy pozostałej części linii w przyszłości. W Krakowie najwyższa sprzedaż obserwowana jest w dzielnicach Grzegórzki oraz Podgórze. Grzegórzki to bardzo atrakcyjna, około centralna lokalizacja z dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlową, społeczną i komunikacyjną. Atutem pozostaje bliskość Bulwarów Wiślanych. Z kolei Podgórze to miejsce o szerokiej i zróżnicowanej ofercie deweloperów obejmującej zarówno apartamenty na Zabłociu jak i tańsze osiedla na osiedlu Płaszów, które bardzo zyskało dzięki wybudowanej w ostatnich latach linii tramwajowej.


Poniżej zamieszczono zestawienie przedstawiające dzielnice pięciu miast będących największymi rynkami deweloperskimi w kraju, które w II kw. 2013 r. charakteryzowały się największym poziomem sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym.

 

 

Emmerson S.A.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA