[Lubin] Obwodnica Południowa

REKLAMA
inwestorGmina miasta Lubin
realizacjaIII kw. 2011
wykonawcaBudimex S.A.

O inwestycji [Lubin] Obwodnica Południowa

Władze Lubina i firma realizująca inwestycję narzucili zawrotne tempo - 11 marca 2010 podpisali umowę na budowę obwodnicy, za siedem dni rozpoczną się prace, a już w 2011 roku będzie można dotrzeć z Ustronia na Przylesie bez potrzeby przebijania się przez centrum miasta.
Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, a więc przebudowa fragmentu ulicy Chocianowskiej, skrzyżowania tej ulicy z ulicą Stary Lubin i budowa dwóch wiaduktów, nad torami kolejowymi i nad Baczyną, zrealizowany zostanie jeszcze w tym roku. Jednocześnie robotnicy pracować będą nad połączeniem ulic Hutniczej i Komisji Edukacji Narodowej. To drugi etap inwestycji. Ten zakończony ma zostać w roku 2011.

więcej na stronie:

http://www.lubin.pl/aktualnosci,9308,obwodnice_zaczna_od_chocianowskiej.html
Napisz komentarz
Orzech
Urząd Marszałkowski przejmuje obwodnicę Lubina

Prezydent Lubina Robert Raczyński po długich staraniach przekonał samorząd województwa do przejęcia południowej obwodnicy miasta. Sejmik podjął już specjalną uchwalę w tej sprawie. Dzisiaj transakcję zatwierdziła rada miejska Lubina.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... a/17057473
mariusz-lca
Zrównają działki z ziemią. Miasto z powiatem wybudują obwodnicę
http://miedziowe.pl/content/view/68315/78/
Orzech
Robert Raczyński, prezydent Lubina, domaga się od marszałka województwa Rafała Jurkowlańca 80 milionów złotych za południową obwodnicę miasta. Wynajął w tym celu kancelarię prawną. Jeśli ta wygra sprawę, zostanie sowicie wynagrodzona. Dostanie 1 procent od wywalczonej przed sądem sumy. Jeśli odzyska całą kwotę, o którą walczy prezydent Lubina, czyli 80 milionów zł, sama zarobi 800 tys. zł.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Spór o drogę

Znany z oryginalnych pomysłów prezydent Lubina, Robert Raczyński, znów zaskakuje. Samorządowiec wybudował południową obwodnicę miasta i domaga się teraz, by drogę przejął marszałek województwa. Przejął i zwrócił pieniądze za inwestycję - 80 mln zł!

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... e/11618412
Orzech
Marszałek zwróci pieniądze za obwodnicę?

Prezydent Lubina chce, by urząd marszałkowski przejął obwodnicę im. gen. Maczka i zwrócił część kosztów budowy. Ale czy to jest możliwe?

Więcej: http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ,id,t.html
Orzech
70 km/h po obwodnicy

Już od piątku lubińską obwodnicą pojedziemy 70km/h. Teren choć miejski, to jest na tyle niezabudowany, że zdaniem wielu kierowców, nie powinno być tam ograniczeń. Na wniosek użytkowników drogi zdecydowano o zmianach zasad ruchu drogowego na obwodnicy.

http://miedziowe.pl/content/view/58181/78/
REKLAMA