Na osiedlu Optima w Gdańsku będzie przedszkoleźródło: Materiały inwestora

Na osiedlu Optima w Gdańsku będzie przedszkole

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
Optima
adresGdańsk, Stężycka
inwestorInpro S.A.
projektantStalProjekt Sp. z o.o.
REKLAMA
Już 2 września br. na osiedlu Optima w Gdańsku Jasieniu zostanie otwarte Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 7. Placówka będzie się znajdować w nowo wybudowanym przez Inpro budynku usługowym na I piętrze. W ramach siedmiu grup przedszkolnych nauczyciele zapewnią opiekę 175 dzieciom.
Inwestycja Optima powstaje przy ulicy Stężyckiej w Gdańsku Jasieniu, zaledwie 15 minut od centrum miasta. Dzięki oddalonej o 1,7 km trójmiejskiej obwodnicy można szybko dostać się do Sopotu, Gdyni czy lotniska w Rębiechowie. Nowa linia autobusowa 874, która została stworzona specjalnie z myślą o mieszkańcach inwestycji Inpro, umożliwi łatwy i dogodny dojazd do pobliskiej stacji PKM Gdańsk Jasień.  
Osiedle składa się z jedenastu budynków wielorodzinnych o czterech i pięciu kondygnacyjnych. Wokół inwestycji znajduje się wiele obszarów rekreacyjnych, ścieżek rowerowych czy jezior. Na terenie osiedla powstanie duży plac zabaw, boisko wielofunkcyjne oraz siłownia zewnętrzna. W ramach inwestycji powstało również oczko wodne z fontanną, które zostały wybudowane między pierwszym a drugim etapem inwestycji wśród otwartych terenów zielonych. 
Dla komfortu mieszkańców zaplanowano w każdej klatce komórki lokatorskie oraz windy. Dodatkowym udogodnieniem będzie hala garażowa, naziemne parkingi i stojaki rowerowe. Osiedle będzie częściowo ogrodzone i w pełni monitorowane. Elementem wyróżniającym inwestycję są inspirujące fotografie obrazujące nadmorskie pejzaże, umieszczone na ścianach eleganckich klatek schodowych. Do każdego z mieszkań na parterze przynależeć będą ogrody o powierzchni do 150 mkw., a do lokali na wyższych kondygnacjach zaprojektowano przestronne i oszklone balkony.  
REKLAMA
Na terenie inwestycji przewidziano także budynki z powierzchnią handlowo-usługową. Dzięki nowo powstałemu sklepowi wielobranżowemu Żabka mieszkańcy osiedla Optima mają dostęp do usług codziennego użytku. Na zewnątrz zostały zaplanowane naziemne miejsca postojowe i miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz powstał 24-godzinny paczkomat, który umożliwi odbieranie przesyłek pocztowych. Dodatkowym udogodnieniem budynku usługowego będzie placówka Pozytywnego Przedszkola nr 7, które zapewni opiekę 175 dzieciom. Na tej samej kondygnacji znajdować się będzie również plac zabaw dla przedszkolaków. 
Planowany termin zakończenia II etapu budowy to sierpień 2020 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA