Warszawa

Jedną z 18 dzielnic Warszawy jest Mokotów. Znajduje się on po lewej stronie Wisły, w południowej części miasta. Dzielnica ta plasuje się najwyżej we wszystkich rankingach popularności wśród klientów zainteresowanych zakupem mieszkań od deweloperów. Jej powierzchnia wynosi ponad 35 km2, a liczba mieszkańców przekroczyła już 217 tysięcy osób. Mokotów przez wielu uznawany jest za idealne miejsce do zamieszkania.

Na cenę nieruchomości na warszawskim Mokotowie wpływ ma przede wszystkim lokalizacja, standard wykończenia i dodatkowe udogodnienia zaprojektowane z myślą o przyszłych mieszkańcach. Ceny za metr inwestycji deweloperskich na Mokotowie kształtują się na dość wysokim poziomie. Mokotów jest w czołówce najdroższych dzielnic Warszawy, jednocześnie zapewnia świetną komunikację, pełną infrastrukturę i ogromną ilość atrakcji.

Jakie są osiedla na Mokotowie?

Mokotów dzieli się na następujące osiedla: Augustówka, Czerniaków, Ksawerów, Służew, Służewiec, Sadyba, Siekierki, Sielce, Stary Mokotów, Stegny, Wierzbno, czy Wyględów.

Mokotów graniczy od północy z takimi dzielnicami jak: Ochota, Śródmieście, Praga-Południe. Natomiast od południa z Ursynowem i Wilanowem. Po wschodniej stronie od Mokotowa leży Wawer, z kolei po zachodniej Włochy.

Ile osób mieszka na Mokotowie?

Powierzchnia Mokotowa wynosi ponad 35 km2. Z kolei według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 217,4 tys. Gęstość zaludnienia to 6 138 os/km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Mokotów?

Mokotów jest znany ze swojego biznesowego zaplecza. Np. przy ul. Domaniewskiej swoje biura mają liczne korporacje. Z tego względu wielu pracowników tych instytucji szuka mieszkań właśnie w tej dzielnicy. Warto podkreślić, że wielu studentów zamieszkuje bądź chce zamieszkać właśnie w tej dzielnicy. Wynika to z tego, że z Mokotowa mają oni najbliżej do takich uczelni jak: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Rodziny z dziećmi doceniają w tej dzielnicy największa liczbę placówek przedszkolnych. Z kolei seniorzy doceniają bliskość placówek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dlaczego Mokotów jest dobrym miejscem zamieszkania dla podróżujących?

Pomimo wielu dobrze skomunikowanych dzielnic Warszawy tylko dwie mogą poszczycić się tym, że mają znakomity dostęp zarówno do Lotniska Chopina na Okęciu jak również warszawskiego metra. Jedną z nich jest Mokotów. Szczególnie dla tych, którzy dużo latają samolotami wybór mieszkania na tej dzielnicy powinno być słuszną decyzją. Ze stacji metra Wilanowska istnieje dogodny dojazd do centrum miasta, skąd kursują pociągi m.in. takie jak Pendolino. Dlatego dojazd do Gdańska, czy Krakowa pociągiem może być świetną alternatywą dla ruchu lotniczego.

Rynek nieruchomości na Mokotowie

Zabudowa na Mokotowie jest bardzo zróżnicowana. Można tutaj znaleźć kilkunastu piętrowe bloki, jak również ekstrawaganckie osiedla willowe. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się największe zagłębie biurowców w Warszawie. Warto dodać, że na Mokotowie mają swoje siedziby liczne placówki dyplomatyczne i ambasady.

Również dynamicznie rozwija się tutaj rynek inwestycji deweloperskich. Na Mokotowie budowane są nowe osiedla o wyszukanej architekturze i wysokim standardzie wykończenia.

Warto zwrócić uwagę, że na Mokotowie znajdują się zabytkowe kamienice, które konkurują z nowymi inwestycjami deweloperskimi. To oczywiście kwestia gustu i głębokości kieszeni, gdzie lepiej zamieszkać. Jednak koszt zakup mieszkania w kamienicy często przewyższa cenę mieszkania od dewelopera.

Deweloperzy na Mokotowie budują nie tylko luksusowe rezydencje, ale także większe osiedla mieszkaniowe, czy kameralne pojedyncze budynki.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mokotowie?

Do najpopularniejszych osiedli na Mokotowie należy zaliczyć: Służewiec, Stegny, Sielce, Ksawerów, Siekierki, Sadyba, a także Wierzbno. Na tych obszarach deweloperzy najchętniej budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż na Mokotowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Mokotowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Mokotowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Mokotowie wynosi ok. 13 tys. zł/mkw. Jest to ponad 1 tys. zł/mkw. powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najdroższym osiedlem tej dzielnicy jest Służewiec (14,4 tys. zł/mkw.). Na kolejnych miejscach są: Stary Mokotów (14,36 tys. zł/mkw.) oraz Wyględów (14,3 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej można znaleźć mieszkanie w Czerniakowie (10,8 tys. zł/mkw.), w Stegnach (11,3 tys. zł/mkw.), czy w Sadybie (11,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Mokotowa należą: Biały Kamień (17,2 tys. zł/mkw.), Chodkiewicza (16,7 tys. zł/mkw.), Rostafińskich (16,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Tunel pod ul. Marszałkowską przechodzi definitywnie do historii. Po jego niedawnym zamknięciu w czwartek 25 lipca rozpoczęło się zasypywanie podziemnej przeprawy. To pierwszy krok ku przebudowie kwartału Złota/Zgoda, który już za dwa lata zmieni się nie do poznania. Likwidacja tunelu pozwoli także na połączenie przyszłego skweru z powstającym tuż obok placem Centralnym.
W Warszawie powstaje plac Centralny [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje plac Centralny [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka.
W centrum Warszawy powstaną nowe biura flex
W centrum Warszawy powstaną nowe biura flex
Warszawa wzbogaci się o kolejne powierzchnie biurowe typu flex. W październiku CitySpace uruchomi swoją piątą lokalizację w stolicy. Nowe centrum ruszy w zlokalizowanym na Woli biurowcu Nowogrodzka Square i będzie funkcjonować pod nazwą CitySpace Novo.
Rośnie popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie
Rośnie popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie
Warszawski rynek biurowy pozostaje nadal bardzo atrakcyjny i stabilny mimo niższej aktywności deweloperskiej. W budowie jest 225 tys. mkw. przestrzeni do pracy, a 58 tys. mkw. znajduje się w modernizacji – wynika z najnowszych danych CBRE.
Trwa budowa Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
Trwa budowa Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Mniej asfaltu i więcej zieleni na placu Bankowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Mniej asfaltu i więcej zieleni na placu Bankowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Obsadzony już w wielu miejscach drzewami i krzewami plac Bankowy będzie jeszcze bardziej zielony. We wtorek, 23 lipca, rozpoczęły się kolejne prace, które zmienią to miejsce w przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów.
Warszawski biurowiec Skyliner w 100% wynajęty
Warszawski biurowiec Skyliner w 100% wynajęty
Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca – jeden z czołowych deweloperów energii odnawialnej w Polsce – zajmie w budynku ok. 1 500 mkw., całe 7. piętro.
Globalny marketplace zostaje na dłużej w biurowcu Atlas Tower w Warszawie
Globalny marketplace zostaje na dłużej w biurowcu Atlas Tower w Warszawie
Doradcy ITRA Polska reprezentowali Displate w procesie renegocjacji i przedłużenia umowy najmu biura w wieżowcu Atlas Tower w centrum Warszawy. To właśnie w tym miejscu rozwijana jest polska, kreatywna marka, która stała się fenomenem na międzynarodową skalę.
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu w Warszawie [FILM]
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu w Warszawie [FILM]
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu. Po uruchomieniu wind prowadzących z przystanków autobusowych w ciągu Trasy Łazienkowskiej na plac oraz wytyczeniu wokół niego dróg rowerowych, również jezdnie tego ważnego węzła komunikacyjnego zyskały nową nawierzchnię. Prace na placu Na Rozdrożu wykonała firma Strabag, a koszt modernizacji wyniósł 26,4 ml zł.
Rynek biurowy w Warszawie w pierwszej połowie 2024 roku [RAPORT]
Rynek biurowy w Warszawie w pierwszej połowie 2024 roku [RAPORT]
Liczba wynajętej powierzchni biurowej w Warszawie w pierwszej połowie roku wyniosła ponad 316 000 mkw. Mimo stabilnego popytu najemcy ostrożnie podchodzą do relokacji, częściej wybierając renegocjacje kończących się umów.
REKLAMA