Warszawa

Jedną z 18 dzielnic Warszawy jest Mokotów. Znajduje się on po lewej stronie Wisły, w południowej części miasta. Dzielnica ta plasuje się najwyżej we wszystkich rankingach popularności wśród klientów zainteresowanych zakupem mieszkań od deweloperów. Jej powierzchnia wynosi ponad 35 km2, a liczba mieszkańców przekroczyła już 217 tysięcy osób. Mokotów przez wielu uznawany jest za idealne miejsce do zamieszkania.

Na cenę nieruchomości na warszawskim Mokotowie wpływ ma przede wszystkim lokalizacja, standard wykończenia i dodatkowe udogodnienia zaprojektowane z myślą o przyszłych mieszkańcach. Ceny za metr inwestycji deweloperskich na Mokotowie kształtują się na dość wysokim poziomie. Mokotów jest w czołówce najdroższych dzielnic Warszawy, jednocześnie zapewnia świetną komunikację, pełną infrastrukturę i ogromną ilość atrakcji.

Jakie są osiedla na Mokotowie?

Mokotów dzieli się na następujące osiedla: Augustówka, Czerniaków, Ksawerów, Służew, Służewiec, Sadyba, Siekierki, Sielce, Stary Mokotów, Stegny, Wierzbno, czy Wyględów.

Mokotów graniczy od północy z takimi dzielnicami jak: Ochota, Śródmieście, Praga-Południe. Natomiast od południa z Ursynowem i Wilanowem. Po wschodniej stronie od Mokotowa leży Wawer, z kolei po zachodniej Włochy.

Ile osób mieszka na Mokotowie?

Powierzchnia Mokotowa wynosi ponad 35 km2. Z kolei według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 217,4 tys. Gęstość zaludnienia to 6 138 os/km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Mokotów?

Mokotów jest znany ze swojego biznesowego zaplecza. Np. przy ul. Domaniewskiej swoje biura mają liczne korporacje. Z tego względu wielu pracowników tych instytucji szuka mieszkań właśnie w tej dzielnicy. Warto podkreślić, że wielu studentów zamieszkuje bądź chce zamieszkać właśnie w tej dzielnicy. Wynika to z tego, że z Mokotowa mają oni najbliżej do takich uczelni jak: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Rodziny z dziećmi doceniają w tej dzielnicy największa liczbę placówek przedszkolnych. Z kolei seniorzy doceniają bliskość placówek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dlaczego Mokotów jest dobrym miejscem zamieszkania dla podróżujących?

Pomimo wielu dobrze skomunikowanych dzielnic Warszawy tylko dwie mogą poszczycić się tym, że mają znakomity dostęp zarówno do Lotniska Chopina na Okęciu jak również warszawskiego metra. Jedną z nich jest Mokotów. Szczególnie dla tych, którzy dużo latają samolotami wybór mieszkania na tej dzielnicy powinno być słuszną decyzją. Ze stacji metra Wilanowska istnieje dogodny dojazd do centrum miasta, skąd kursują pociągi m.in. takie jak Pendolino. Dlatego dojazd do Gdańska, czy Krakowa pociągiem może być świetną alternatywą dla ruchu lotniczego.

Rynek nieruchomości na Mokotowie

Zabudowa na Mokotowie jest bardzo zróżnicowana. Można tutaj znaleźć kilkunastu piętrowe bloki, jak również ekstrawaganckie osiedla willowe. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się największe zagłębie biurowców w Warszawie. Warto dodać, że na Mokotowie mają swoje siedziby liczne placówki dyplomatyczne i ambasady.

Również dynamicznie rozwija się tutaj rynek inwestycji deweloperskich. Na Mokotowie budowane są nowe osiedla o wyszukanej architekturze i wysokim standardzie wykończenia.

Warto zwrócić uwagę, że na Mokotowie znajdują się zabytkowe kamienice, które konkurują z nowymi inwestycjami deweloperskimi. To oczywiście kwestia gustu i głębokości kieszeni, gdzie lepiej zamieszkać. Jednak koszt zakup mieszkania w kamienicy często przewyższa cenę mieszkania od dewelopera.

Deweloperzy na Mokotowie budują nie tylko luksusowe rezydencje, ale także większe osiedla mieszkaniowe, czy kameralne pojedyncze budynki.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mokotowie?

Do najpopularniejszych osiedli na Mokotowie należy zaliczyć: Służewiec, Stegny, Sielce, Ksawerów, Siekierki, Sadyba, a także Wierzbno. Na tych obszarach deweloperzy najchętniej budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż na Mokotowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Mokotowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Mokotowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Mokotowie wynosi ok. 13 tys. zł/mkw. Jest to ponad 1 tys. zł/mkw. powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najdroższym osiedlem tej dzielnicy jest Służewiec (14,4 tys. zł/mkw.). Na kolejnych miejscach są: Stary Mokotów (14,36 tys. zł/mkw.) oraz Wyględów (14,3 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej można znaleźć mieszkanie w Czerniakowie (10,8 tys. zł/mkw.), w Stegnach (11,3 tys. zł/mkw.), czy w Sadybie (11,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Mokotowa należą: Biały Kamień (17,2 tys. zł/mkw.), Chodkiewicza (16,7 tys. zł/mkw.), Rostafińskich (16,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Kolejna ukraińska firma z branży IT otworzyła swoje biuro w Warszawie. Railsware zapowiada, że planuje powiększyć zespół w Polsce. To drugi po Krakowie oddział firmy w naszym kraju. Został założony w 2007 r. na Ukrainie. Firma Railsware ma siedzibę w Kijowie, biura w Dubaju i USA. Obecnie zespoły liczą ponad 200 osób.
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Chips JU (Chips Joint Undertaking) zakończyło ewaluację projektów na linie pilotażowe w ramach European Chips Act. Częścią jednej z czterech europejskich linii pilotażowych będzie w zakresie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych ośrodek CEZAMAT PW.
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Orange Polska szuka kupca na rozległy kompleks leśny, położony zaledwie 40 minut drogi od stolicy. – To doskonałe miejsce dla przedsiębiorców szukających lokaty kapitału w grunt, z możliwością świadczenia usług hotelowych lub przeznaczenia na reprezentacyjną siedzibę firmy – podkreśla Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Orange.
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 r.” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych. Wraz ze spadkiem dostępności biur w centralnych lokalizacjach w pierwszym kwartale br. wzrosło zainteresowanie najemców biurowcami położonymi poza centrum. Aktywność deweloperów utrzymuje się na stabilnym, choć stosunkowo niskim jak dla Warszawy poziomie, przy znaczącej koncentracji w strefach centralnych, na które przypada prawie 90% całkowitego wolumenu powierzchni biurowej pozostającej w budowie.
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
Luksusowa włoska marka premium otworzy pierwszy butik w Polsce
Luksusowa włoska marka premium otworzy pierwszy butik w Polsce
Kolejna prestiżowa, luksusowa marka premium wchodzi do Polski. Słynna włoska marka Bulgari wkrótce otworzy swój pierwszy salon w Polsce – informuje branżowy portal fashionbiznes.pl.
Biurowce w Warszawie coraz bardziej handlowe [RAPORT]
Biurowce w Warszawie coraz bardziej handlowe [RAPORT]
Już 64% warszawskich biurowców oferuje przynajmniej jeden lokal usługowo-handlowy – wynika z raportu „Retail @ Office” przygotowanego przez ekspertów międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Niska podaż nowej, typowo handlowej powierzchni w Warszawie skłania sieci handlowe i usługodawców do szukania alternatywnych lokalizacji. Jednocześnie ostatnie lata przyniosły wiele zmian w preferencjach użytkowników w zakresie wykorzystania przestrzeni biurowej oraz rodzaju usług dostępnych w biurowcach.
REKLAMA