Warszawa

Jedną z 18 dzielnic Warszawy jest Mokotów. Znajduje się on po lewej stronie Wisły, w południowej części miasta. Dzielnica ta plasuje się najwyżej we wszystkich rankingach popularności wśród klientów zainteresowanych zakupem mieszkań od deweloperów. Jej powierzchnia wynosi ponad 35 km2, a liczba mieszkańców przekroczyła już 217 tysięcy osób. Mokotów przez wielu uznawany jest za idealne miejsce do zamieszkania.

Na cenę nieruchomości na warszawskim Mokotowie wpływ ma przede wszystkim lokalizacja, standard wykończenia i dodatkowe udogodnienia zaprojektowane z myślą o przyszłych mieszkańcach. Ceny za metr inwestycji deweloperskich na Mokotowie kształtują się na dość wysokim poziomie. Mokotów jest w czołówce najdroższych dzielnic Warszawy, jednocześnie zapewnia świetną komunikację, pełną infrastrukturę i ogromną ilość atrakcji.

Jakie są osiedla na Mokotowie?

Mokotów dzieli się na następujące osiedla: Augustówka, Czerniaków, Ksawerów, Służew, Służewiec, Sadyba, Siekierki, Sielce, Stary Mokotów, Stegny, Wierzbno, czy Wyględów.

Mokotów graniczy od północy z takimi dzielnicami jak: Ochota, Śródmieście, Praga-Południe. Natomiast od południa z Ursynowem i Wilanowem. Po wschodniej stronie od Mokotowa leży Wawer, z kolei po zachodniej Włochy.

Ile osób mieszka na Mokotowie?

Powierzchnia Mokotowa wynosi ponad 35 km2. Z kolei według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 217,4 tys. Gęstość zaludnienia to 6 138 os/km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Mokotów?

Mokotów jest znany ze swojego biznesowego zaplecza. Np. przy ul. Domaniewskiej swoje biura mają liczne korporacje. Z tego względu wielu pracowników tych instytucji szuka mieszkań właśnie w tej dzielnicy. Warto podkreślić, że wielu studentów zamieszkuje bądź chce zamieszkać właśnie w tej dzielnicy. Wynika to z tego, że z Mokotowa mają oni najbliżej do takich uczelni jak: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Rodziny z dziećmi doceniają w tej dzielnicy największa liczbę placówek przedszkolnych. Z kolei seniorzy doceniają bliskość placówek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dlaczego Mokotów jest dobrym miejscem zamieszkania dla podróżujących?

Pomimo wielu dobrze skomunikowanych dzielnic Warszawy tylko dwie mogą poszczycić się tym, że mają znakomity dostęp zarówno do Lotniska Chopina na Okęciu jak również warszawskiego metra. Jedną z nich jest Mokotów. Szczególnie dla tych, którzy dużo latają samolotami wybór mieszkania na tej dzielnicy powinno być słuszną decyzją. Ze stacji metra Wilanowska istnieje dogodny dojazd do centrum miasta, skąd kursują pociągi m.in. takie jak Pendolino. Dlatego dojazd do Gdańska, czy Krakowa pociągiem może być świetną alternatywą dla ruchu lotniczego.

Rynek nieruchomości na Mokotowie

Zabudowa na Mokotowie jest bardzo zróżnicowana. Można tutaj znaleźć kilkunastu piętrowe bloki, jak również ekstrawaganckie osiedla willowe. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się największe zagłębie biurowców w Warszawie. Warto dodać, że na Mokotowie mają swoje siedziby liczne placówki dyplomatyczne i ambasady.

Również dynamicznie rozwija się tutaj rynek inwestycji deweloperskich. Na Mokotowie budowane są nowe osiedla o wyszukanej architekturze i wysokim standardzie wykończenia.

Warto zwrócić uwagę, że na Mokotowie znajdują się zabytkowe kamienice, które konkurują z nowymi inwestycjami deweloperskimi. To oczywiście kwestia gustu i głębokości kieszeni, gdzie lepiej zamieszkać. Jednak koszt zakup mieszkania w kamienicy często przewyższa cenę mieszkania od dewelopera.

Deweloperzy na Mokotowie budują nie tylko luksusowe rezydencje, ale także większe osiedla mieszkaniowe, czy kameralne pojedyncze budynki.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mokotowie?

Do najpopularniejszych osiedli na Mokotowie należy zaliczyć: Służewiec, Stegny, Sielce, Ksawerów, Siekierki, Sadyba, a także Wierzbno. Na tych obszarach deweloperzy najchętniej budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż na Mokotowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Mokotowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Mokotowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Mokotowie wynosi ok. 13 tys. zł/mkw. Jest to ponad 1 tys. zł/mkw. powyżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najdroższym osiedlem tej dzielnicy jest Służewiec (14,4 tys. zł/mkw.). Na kolejnych miejscach są: Stary Mokotów (14,36 tys. zł/mkw.) oraz Wyględów (14,3 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej można znaleźć mieszkanie w Czerniakowie (10,8 tys. zł/mkw.), w Stegnach (11,3 tys. zł/mkw.), czy w Sadybie (11,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Mokotowa należą: Biały Kamień (17,2 tys. zł/mkw.), Chodkiewicza (16,7 tys. zł/mkw.), Rostafińskich (16,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

 W Warszawie powstaje Upper One - kompleks wielofunkcyjny ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W Warszawie powstaje Upper One - kompleks wielofunkcyjny ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILMY]
W centrum Warszawy powstaje nowy, duży kompleks wielofunkcyjny Upper One. To flagowa inwestycja spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce. Budowa wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
W Warszawie zostanie otwarty najwyższy taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
W Warszawie zostanie otwarty najwyższy taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
Tego lata Warszawa zyska zupełnie nową, niespotykaną dotąd perspektywę. Magnicity, międzynarodowa marka stojąca za jednymi z najbardziej rozpoznawalnych panoramicznych atrakcji na świecie, ogłasza otwarcie Highline Warsaw. To pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce, która powstaje na szczycie 310-metrowej Varso Tower, dzięki czemu będzie najwyżej położoną atrakcją tego typu w całej Unii Europejskiej.
Trwa realizacja kolejnego etapu budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
Trwa realizacja kolejnego etapu budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
The Shire Beyond Coworking stawia na Zebra Tower
The Shire Beyond Coworking stawia na Zebra Tower
The Shire Beyond Coworking, operator elastycznych przestrzeni biurowych premium do pracy, przejął zarządzanie operacyjne istniejącą lokalizacją coworkingową w budynku Zebra Tower w Warszawie. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z właścicielem budynku, firmą Union Investment.
New Work otworzy kolejne elastyczne przestrzenie biurowe w Warszawie
New Work otworzy kolejne elastyczne przestrzenie biurowe w Warszawie
Operator nowoczesnych, elastycznych powierzchni biurowych New Work poszerza swoją obecność w Warszawie. Już w maju 2025 roku rozpocznie działalność w biurowcu Metron, zlokalizowanym przy Alei Niepodległości 69 na Mokotowie. Firma przejmie zarządzanie ósmym piętrem w ramach modelu management agreement, realizowanego we współpracy z właścicielami budynku - Alides i funduszem AYA Properties.
Emirates SkyCargo inwestuje w ciężarówki zasilane wodorem
Emirates SkyCargo inwestuje w ciężarówki zasilane wodorem
Ciężarówki zasilane wodorem w następnym roku będą wprowadzone do floty Emirates SkyCargo. Samochody są w produkcji.
PLL LOT z certyfikatem IATA CEIV Live Animals
PLL LOT z certyfikatem IATA CEIV Live Animals
PLL LOT uzyskał certyfikat, który potwierdza najwyższe standardy w zakresie transportu żywych zwierząt. IATA CEIV Live Animals to już czwarty certyfikat CEIV w portfolio narodowego przewoźnika, który ma już na swoim koncie: CEIV Pharma, CEIV Fresh oraz CEIV Lithium Batteries.​
Co słychać na budowie pierwszej podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie? [FILMY]
Co słychać na budowie pierwszej podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie? [FILMY]
W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Nowa trasa powstaje wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Prace budowlane są zaplanowane na lata 2024 i 2025. Trasa o długości około 1,6 km zacznie się na dworcu Warszawa Zachodnia. Podziemny przystanek tramwajowy będzie obok zejścia na dworzec i będzie połączony przejściem podziemnym.
Jedyny taki w Warszawie - park z linią brzegową
Jedyny taki w Warszawie - park z linią brzegową
To będzie pierwszy w Warszawie park z linią brzegową dostępną dla mieszkańców - park Żerański, gdzie właśnie trwają zaawansowane prace. Na 13 hektarach będzie mnóstwo różnorodnej zieleni, pomosty, ścieżki rowerowe i park linowy.
130-metrowy wieżowiec Skyliner II pnie się do góry [FILMY+ZDJĘCIA]
130-metrowy wieżowiec Skyliner II pnie się do góry [FILMY+ZDJĘCIA]
Budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Wieżowiec, realizowany przez WARBUD S.A. inwestora - Grupy Karimpol - systematycznie pnie się do góry.
REKLAMA