Warszawa

NOWE MIESZKANIA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Znaleziono inwestycji: 26
Pokaż inwestycję
Osiedle Hemara
Warszawa, Białołęka, Mariana Hemara 7
metraże
41 - 82 m2
Pokaż inwestycję
Osiedle Nowa Stuletnia
Warszawa, Białołęka, Stuletnia
Pokaż inwestycję
Szałasa 5
Warszawa, Białołęka, Szałasa 5
Pokaż inwestycję
Comfort City Szmaragd
Warszawa, Białołęka, Dionizosa 4
Promenada Biała Łąka
Pokaż inwestycję
Promenada Biała Łąka
Warszawa, Białołęka, Konik Polny
Twoja Tajemna
Pokaż inwestycję
Twoja Tajemna
Warszawa, Białołęka, Tajemna 6A
Geometryczna
Pokaż inwestycję
Geometryczna
Warszawa, Białołęka, Geometryczna 5
Berensona
Pokaż inwestycję
Berensona
Warszawa, Białołęka, Berensona
City Sun Apartments
Pokaż inwestycję
City Sun Apartments
Warszawa, Białołęka, Kąty Grodziskie 81
Odkryty Zakątek
Pokaż inwestycję
Odkryty Zakątek
Warszawa, Białołęka, Odkryta 50
Nova Talarowa
Pokaż inwestycję
Nova Talarowa
Warszawa, Białołęka, Talarowa
Aluzyjna 21
Pokaż inwestycję
Aluzyjna 21
Warszawa, Białołęka, Aluzyjna 21
Nadwiślańska Kaskada
Pokaż inwestycję
Nadwiślańska Kaskada
Warszawa, Białołęka, Marcina z Wrocimowic 6
Future Gardens
Pokaż inwestycję
Future Gardens
Warszawa, Białołęka, Warzelnicza 7
Białołęcka 344
Pokaż inwestycję
Białołęcka 344
Warszawa, Białołęka, Białołęcka 344
Nova Białołęka
Pokaż inwestycję
Nova Białołęka
Warszawa, Białołęka, Kartograficzna 84
Osiedle Owoców Leśnych
Pokaż inwestycję
Osiedle Owoców Leśnych
Warszawa, Białołęka, Owoców Leśnych
Willa Wiślana
Pokaż inwestycję
Willa Wiślana
Warszawa, Białołęka, Mikołaja Trąby
Szmaragdowy Zakątek
Pokaż inwestycję
Szmaragdowy Zakątek
Warszawa, Białołęka, Kąty Grodziskie
Osiedle Tatarak
Pokaż inwestycję
Osiedle Tatarak
Warszawa, Białołęka, Długorzeczna

Białołęka to druga pod względem wielkości dzielnica Warszawy. Położona jest po prawej stronie Wisły. Przez wiele lat ten obszar stolicy był zaniedbywany, jednak w ostatnich latach sytuacja zaczęła się zmieniać. Deweloperzy chętnie budują tutaj nowe osiedla mieszkaniowe wielorodzinne, ale także stawiają domy jednorodzinne.

Jakie są osiedla na Białołęce?

Białołękę można podzielić na 11 obszarów. Należą do nich: Nowodwory, Tarchomin, Henryków, Dąbrówka Szlachecka, Choszczówka, Białołęka Dworska, Szamocin, Kobiałka, Brzeziny, czy Grodzisk.

Jaka jest liczba mieszkańców na Białołęce?

Według danych z 2021 roku powierzchnia Białołęki wynosi ponad 73 km2. Liczba mieszkańców szacowana jest na ok. 132,3 tys. Z kolei gęstość zaludnienia to 1 811 os/km2. Jeśli chodzi o społeczność, która zamieszkuje dzielnicę, to należy ona do najmłodszych w Warszawie. Najwięcej jest tu osób w wieku 14-64 lata tj. ok. 78,5 tys., potem 27,7 tys. osób to dzieci, z kolei seniorów jest 13,1 tys.

Dla kogo rekomendowana jest Białołęka?

Ze względu na stosunkowo niskie ceny mieszkań w tej dzielnicy Warszawy, chętnie wybierają Białołękę osoby młode, które kupują pierwsze mieszkanie. Z kolei rodziny mogą sobie pozwolić na kupno większych mieszkań niż w przypadku bardziej centralnych dzielnic miasta. Studenci chętnie wynajmują mieszkania w wysokich blokach z wielkiej płyty np. Tarchomina. Seniorów jest tu stosunkowo niewiele.

Jak wygląda rynek nieruchomości na Białołęce?

Rynek nieruchomości na Białołęce jest dość zróżnicowany. Na takich osiedlach jak Żerań, czy Tarchomin dominują blokowiska z wielkiej płyty. Co za tym idzie, gęstość zaludnienia na tych obszarach jest stosunkowo wysoka. Z kolei deweloperzy budują chętnie nowe kameralne osiedla mieszkaniowe na Nowodworach. Zabudowa jest tam stosunkowo niska w porównaniu z blokowiskami z Tarchomina, maksymalnie czteropiętrowa.

Dzielnica niegdyś zaniedbywana, obecnie należy to jednej z najprężniej rozwijających się w mieście. Warto wspomnieć również to, że na Białołęce powstało także budownictwo komunalne, finansowane z funduszy gminnych. Ponadto w tej dzielnicy Warszawy deweloperzy chętnie stawiają osiedla domów jednorodzinnych.

Co więcej, na Białołęce można znaleźć jedne z najtańszych mieszkań od deweloperów. Stąd chętnie kupują tutaj nowe mieszkania zwłaszcza ludzie młodzi. Spory wybór tanich mieszkań można znaleźć na takich osiedlach jak Wesoła, czy Rembertów.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Białołęce?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje na osiedlu Tarchomin.

Mieszkania na sprzedaż na Białołęce bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Białołęce. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Białołęce?

Obecnie średnia cena mieszkania na Białołęce wynosi 9 383 zł/mkw. Jest to sporo mniej od średniej ceny dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najdroższe osiedla to Żerań (10,6 tys. zł/mkw.), Henryków (10,4 tys. zł/mkw.) oraz Brzeziny (10,2 tys. zł/mkw.). Z kolei najtańsze mieszkania można znaleźć na takich osiedlach jak: Dąbrówka Szlachecka (8,9 tys. zł/mkw.), Nowodwory (9,1 tys. zł/mkw.), czy Tarchomin (9,2 tys. zł/mkw.).

Do popularnych ulic dzielnicy należą: Skarbka z Gór, Odkrytą, Aluzyjną. Średnie ceny mieszkań wynoszą tam poniżej 9 tys. zł/mkw.

Najnowsze artykuły z Warszawa

Philips przedłuża umowę najmu w biurowcu Company House I
Globalworth informuje o przedłużeniu umowy najmu powierzchni z firmą Philips w budynku Company House I w Warszawie. Teraz jedna z najdłuższych umów najmu powierzchni biurowych w Warszawie została przedłużona o kolejne kilka lat. Transakcja obejmowała również remodeling biura we współpracy z działem Globalworth Poland Workplaces.
Z Warszawy prosto do Arabii Saudyjskiej w niecałe 7 godzin! PLL LOT uruchomią połączenie z Rijadem
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią kolejne nowe, międzykontynentalne bezpośrednie połączenie lotnicze. W 2024 roku rozpoczną się regularne loty na trasie z Warszawy do Rijadu w Arabii Saudyjskiej. To kolejny krok zgodny z długoterminową strategią Polskich Linii Lotniczych LOT na lata 2024-2028.
Cavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie i coraz śmielej wchodzi w segment mieszkaniowy
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, Cavatina zakupiła teren położony w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 75. Grupa zamierza zaproponować miastu i jego mieszkańcom imponujący projekt mixed-use, z dominującą funkcją mieszkaniową, który doskonale wpisze się w ewoluującą tkankę miejską i uzupełni ten fragment stolicy także o nowe funkcje. Transakcja opiewa na kwotę ponad 145 mln zł.
Biurowiec Pekao Tower w centrum Warszawy zostanie wyburzony?
W najbliższych latach centrum Warszawy czeka kilka spektakularnych rozbiórek starych wieżowców, które powstały w II połowie lat 90. XX wieku. W ich miejsce mają powstać nowe, wyższe i nowocześniejsze budynki.
W centrum Warszawy trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers [FILM+ZDJĘCIA]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulicy Prostej w Warszawie. To kolejna inwestycja premium Asbud Group w pobliżu Ronda Daszyńskiego.
W Warszawie postępują prace na budowie nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY]
W biznesowym sercu Warszawy, przy placu Europejskim, Ghelamco buduje najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny wieżowiec w tej części Europy – The Bridge. Budynek docelowo będzie mieć 174 m wysokości i 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. Za jego architekturę odpowiada renomowana holenderska pracownia UNStudio i PBPA Projekt Wieżowiec powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.
Mniej nowej powierzchni i renegocjacje umów – rynek powierzchni biurowych w Warszawie w III kwartale 2023 roku
Jak wskazuje najnowszy cykliczny raport BNP Paribas Real Estate Poland „At A Glance – III kwartał na rynku biurowym w Warszawie” w analizowanym okresie przybyło niewiele powierzchni biurowej. Luka podażowa jest wyzwaniem dla najemców, którzy mając coraz bardziej ograniczony wybór, skłaniają się do przedłużania umów. Jednocześnie w stolicy spadł wskaźnik pustostanów oraz nie zmienił się istotnie poziom czynszów w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na znaczeniu zyskują biura elastyczne oraz biura z recyklingu.
W centrum Warszawy powstaje nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej [FILMY+WIZUALIZACJE]
W samym centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budowa ruszyła w kwietniu 2019 roku, a zakończy się w grudniu 2023 r. Całkowita powierzchnia tego czterokondygnacyjnego gmachu wyniesie prawie 19 788 mkw. (z czego powierzchnia programowa to 10 348 mkw., a galeryjna 4574 mkw.), a użytkowa 15 tys. metrów kwadratowych.
W centrum Warszawy powstaje I etap wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Towarowa 22 [FILMY+WIZUALIZACJE]
U zbiegu ulic Pańskiej i Wroniej w Warszawie kończy się budowa podziemnej części pierwszego etapu wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22. Budynek Office House, oprócz biur, oferuje powierzchnie usługowe oraz atrakcyjne tereny zieleni. To zapowiedź wspólnej inwestycji firm z Grupy Echo Investment i AFI Europe, odważnie stawiającej na innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Konsorcjum banków udzieliło kredytu na budowany hotel Puro Canalleta w Warszawie
W centrum Warszawy powstaje kolejny hotel. Przy ulicy Canaletta 4, w pobliżu Starego Miasta swoją nową inwestycję realizuje sieć PURO Hotels. Na działce zakupionej w 2021 roku od firmy Strabag Real Estate, powstaje nowy, 192-pokojowy hotel.
REKLAMA