Warszawa

NOWE MIESZKANIA WARSZAWA WESOŁA

Znaleziono inwestycji: 7
Pokaż inwestycję
Rumiankowa Stara Miłosna
Warszawa, Wesoła, Rumiankowa
Pokaż inwestycję
Apartamenty Śmigielska
Warszawa, Wesoła, Śmigielska
Pokaż inwestycję
Kwitnące Bielany
Warszawa, Wesoła, Głowackiego 16
Pokaż inwestycję
Laveli Residence
Warszawa, Wesoła, Fabryczna 2
Osiedle Cieplarniana
Pokaż inwestycję
Osiedle Cieplarniana
Warszawa, Wesoła, Cieplarniana
Kopernika 15
Pokaż inwestycję
Kopernika 15
Warszawa, Wesoła, Kopernika 15
[Warszawa] Kamienica "Jagiellońska 22" (przebudowa)
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Kamienica "Jagiellońska 22" (przebudowa)
Warszawa, Wesoła, Jagiellońska 22
Prestovia House
Pokaż inwestycję
Prestovia House
Warszawa, Wesoła, Jagiellońska
Apartamenty Literacka
Pokaż inwestycję
Apartamenty Literacka
Warszawa, Wesoła, Literacka 7
Osiedle Jagiellońska
Pokaż inwestycję
Osiedle Jagiellońska
Warszawa, Wesoła, Jagiellońska 55
Wilanowska 16
Pokaż inwestycję
Wilanowska 16
Warszawa, Wesoła, Wilanowska 16
Bulwary Praskie
Pokaż inwestycję
Bulwary Praskie
Warszawa, Wesoła, Jagiellońska
Wilanowska 6
Pokaż inwestycję
Wilanowska 6
Warszawa, Wesoła, Okrąg 2
Żeromskiego 17
Pokaż inwestycję
Żeromskiego 17
Warszawa, Wesoła, Żeromskiego 17
Żółkiewskiego 7
Pokaż inwestycję
Żółkiewskiego 7
Warszawa, Wesoła, Żółkiewskiego 7
Dobra 32
Pokaż inwestycję
Dobra 32
Warszawa, Wesoła, Dobra 32
[Warszawa] Rapsodia Eko-Park
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Rapsodia Eko-Park
Warszawa, Wesoła, Chodkiewicza 4
[Warszawa] Apartamentowiec "Niemcewicza 19"
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Apartamentowiec "Niemcewicza 19"
Warszawa, Wesoła, Niemcewicza 19
[Warszawa] Budynek wielorodzinny, ul. Niemcewicza 17
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Budynek wielorodzinny, ul. Niemcewicza 17
Warszawa, Wesoła
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "Rezydencja pod Świerkami"
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "Rezydencja pod Świerkami"
Warszawa, Wesoła, Fabryczna 6a

Wesoła położona jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Dzielnica przyjazna jest rodzinom z dziećmi i seniorom ze względu na spokój i liczne tereny zielone. Wesoła graniczy z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Mieszkania bądź domy kupują tu ludzie, którzy chcą odetchnąć od wielkomiejskiego stylu życia. W Wesołej dominuje zabudowa jednorodzinna, ale można również znaleźć inwestycje wielorodzinne. Ceny nieruchomości w tej części Warszawy są bardzo atrakcyjne.

W 2002 roku w wyniku referendum mieszkańcy zdecydowali się na wejście w skład Warszawy. Przed tym wydarzeniem Wesoła funkcjonowała jako samodzielne miasto.

Dzielnica jest jednym z najbezpieczniejszych obszarów Warszawy.

Jakie są osiedla w Wesołej?

Wesoła ze względu na swoje peryferyjne położenie graniczy tylko z dwoma dzielnicami Warszawy: Rembertowem i Wawrem.

Wesołą dzieli się na 6 osiedli: Groszówkę, Plac Wojska Polskiego, Starą Miłosną, Wesołą-Centrum, Wolę Grzybowską oraz Zieloną-Grzybową.

Ile osób mieszka w Wesołej?

Powierzchnia Wesołej liczy prawie 23 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 25,9 tys. Tyko Rembertów ma mniejszą liczbę mieszkańców niż Wesoła. Gęstość zaludnienia jak na Warszawę jest niewielka i wynosi 1 130 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Wesoła?

Spora część ludności Wesołej mieszka tu od urodzenia. Popularne jest dziedziczenie domów i mieszkanie w nich przez kolejne pokolenia. W wyniku tego sporą grupę społeczną stanowią seniorzy. Młode rodziny z dziećmi sprowadzają się do Wesołej ze względu na niskie ceny nieruchomości jak na Warszawę. Ta grupa społeczna ceni sobie w Wesołej występowanie licznych terenów zielonych, które stanowią aż 60% powierzchni dzielnicy.

W Wesołej nie znajdziemy wielu studentów, ze względu na peryferyjne położenie dzielnicy, a co za tym idzie długi dojazd do centrum miasta.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Wesołej?

Z Wesołej do centrum miasta najszybciej dojedziemy pociągiem (Szybką Koleją Miejską) w ok. 20 minut. Podróż autobusem do Śródmieścia zajmuje ok. 1 godzinę. W weekend dojazd samochodem do centrum trwa około 30 minut.

Niestety tramwaje ani metro nie kursują do Wesołej. Najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się przy Dworcu Wschodnim na granicy dzielnic Praga-Południe i Praga-Północ. Z kolei najbliższa stacja metra to Dworzec Wileński. Na terenie dzielnicy kursuje 8 linii autobusowych, dzięki którym dostaniemy się do innych dzielnic Warszawy.

Rynek nieruchomości w Wesołej

Cechą charakterystyczną Wesołej jest występowanie dużej ilości terenów zielonych. W ich otulinie powstają nowe bloki mieszkalne, a także osiedla wielorodzinne. Na terenie dzielnicy dominuje jednak zabudowa jednorodzinna. W zamyśle tej koncepcji powstają na terenie Wesołej kompleksy apartamentów w zabudowie szeregowej. W ofercie deweloperów znajdziemy również kameralne apartamentowce o podwyższonym standardzie.

Kameralne budownictwo znajdziemy w obrębie takich osiedli jak: Stara Miłosna czy Zielona-Grzybowska. Na terenie pozostałych osiedli powstają wielkomiejskie kompleksy mieszkaniowe.

Perspektywy rozbudowy dzielnicy Wesoła są dobre, ze względu na dużą liczbę terenów nadających się pod nowe budownictwo.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Wesołej?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w obrębie takich osiedli jak: Wola Grzybowska, Zielona-Grzybowa oraz Stara Miłosna.

Mieszkania na sprzedaż w Wesołej bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Wesołej. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Wesołej?

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Wesołej wynosi 7,5 tys. zł/mkw. To znacznie poniżej średniej dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). W rankingu osiedli najwyższe ceny nieruchomości znajdziemy w: Wesołej-Centrum (10,1 tys. zł/mkw.), Groszówce (9,6 tys. zł/mkw.) oraz w Zielonej-Grzybowej (9,6 tys. zł/mkw.). Z kolei najtaniej jest: na Placu Wojska Polskiego (8,1 tys. zł/mkw.) oraz w Starej Miłosnej (8,7 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy Wesoła należą: Parkowa (10,1 tys. zł/mkw.), Rolna (9,6 tys. zł/mkw.), Gajowa (9,6 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Kolejny duży biurowiec w Warszawie został sprzedany
Kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Firma CPI Property Group sfinalizowała sprzedaż 15-piętrowego biurowca Concept Tower, który zlokalizowany jest przy ul. Grzybowskiej 87 na warszawskiej Woli.
Rumuńska marka modowa wchodzi do Polski. Znamy lokalizację pierwszego sklepu
Kolejna zagraniczna marka zadebiutuje na polskim rynku handlowym. Na wejście do naszego kraju zdecydowała się rumuńska firma modowa Made by Society. Na lokalizację swojego pierwszego sklepu w Polsce wybrała Warszawę.
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w Warszawie? [RAPORT]
Brookfield Partners systematycznie monitoruje wszystkie powierzchnie biurowe, niezależnie od klasy budynku. Raport Office Market Pulse obejmuje 7,94 mln m² powierzchni biurowej, co stanowi około 1,7 mln m² więcej niż w konkurencyjnych raportach. Dzięki temu przegląd rynku rzetelnie odzwierciedla rzeczywisty stan warszawskiego rynku biurowego.
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA+FILM]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów. Wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli z portfolio Grupy Capital Park – Fabryka Norblina – powitał nowego najemcę. Atelier diamentów House of Diamond to nowa polska marka, która zaprasza do świata najszlachetniejszych i najbardziej pożądanych kamieni świata.
Ogłoszono przetarg na rewitalizację i przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgody w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Kolejny fragment ścisłego centrum stolicy zostanie zrewitalizowany. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę rejonu ulic Złotej i Zgody w ramach Nowego Centrum Warszawy.
Wiadukt mostu Poniatowskiego w Warszawie będzie jak nowy [ZDJĘCIA]
Ładniejszy i bezpieczniejszy. Taki będzie wiadukt mostu Poniatowskiego po zakończeniu remontu. Ponad stuletni obiekt przechodzi obecnie konieczną konserwację. Niedawno skomplikowane prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.
W centrum Warszawy powstaje kolejny nowy wieżowiec [FILMY+WIZUALIZACJE]
W Warszawie ruszyła budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
W centrum Warszawy trwa budowa nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce. Jego konstrukcja osiągnęła już imponującą liczbę 40 pięter biurowych i 160 m wysokości. W tym momencie trwa budowa kondygnacji technicznych, z którymi wieżowiec będzie mierzył aż 174 m. Inwestycja Ghelamco będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej.
REKLAMA