Warszawa

Włochy to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Do zalet mieszkania w tej części miasta należy zaliczyć łatwy dostęp do placówek edukacyjnych oraz sprawny dojazd do centrum Warszawy. Minusem może być hałas docierający z lotniska Warszawa Okęcie, a także korki w godzinach szczytu na głównych ulicach dzielnicy.

Mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z terenów rekreacyjnych, przy których można spotkać sporo zieleni. Dogodny dostęp do placów zabaw, żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych sprzyja rodzinom z dziećmi.

Jakie są osiedla we Włochach?

Włochy graniczą z takimi dzielnicami jak: Ursynów, Ochota, Mokotów, Bemowo, Wola oraz Ursus.

Włochy dzieli się na 8 osiedli: Nowe Włochy, Okęcie, Opacz Wielka, Raków-Wiktoryn, Salomea, Stare Włochy, Załuski oraz Paluch-Gorzkiewki.

Ile osób mieszka we Włochach?

Włochy zajmują powierzchnię blisko 29 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy szacowana jest na 44,3 tys. To daje nam niewielką gęstość zaludnienia, która wynosi 1 549 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Włochy?

Włochy to dobre miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ze względu na łatwy dostęp do placówek edukacyjnych. Dzielnica kusi nowych mieszkańców dobrym dojazdem do centrum i innych dzielnic miasta, ale także umiarkowanymi cenami mieszkań. Seniorzy powinni się tutaj również dobrze czuć, ponieważ jest sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Włoch?

Na terenie dzielnicy kursują pociągi (SKM), autobusy oraz tramwaje. Ze stacji Warszawa Włochy można dojechać pociągiem do centrum w kwadrans. Z bardziej peryferyjnych części dzielnicy dojazd środkami komunikacji miejskiej do Śródmieścia zajmuje około 40 minut.

Sieć linii autobusowych jest tutaj dobrze rozwinięta. Autobusy przejeżdżają przez różne części dzielnicy, a przystanki można znaleźć m.in. przy najważniejszych ulicach.

We Włochach mamy kilka linii tramwajowych. Można się nimi dostać na Ochotę, Śródmieście, Pragę-Północ, Pragę-Południe oraz na Żoliborz. Tramwajem z przystanku P+R Al. Krakowska do ścisłego centrum dojedziemy w około 30 minut.

Niestety obecnie w dzielnicy Włochy nie ma żadnej stacji metra.

Rynek nieruchomości we Włochach

Włochy to stosunkowo duża pod względem powierzchni dzielnica o niewielkiej gęstości zaludnienia. To sprawia, że obszar nadaje się na nowe inwestycje mieszkaniowe.

We Włochach znajdziemy zabudowę jednorodzinną oraz osiedla mieszkaniowe. Nie występują tutaj wielkie blokowiska. W północnej części dzielnicy mamy tereny przemysłowo-magazynowe. Na terenie Włoch znajduje się również lotnisko Warszawa Okęcie im. Fryderyka Chopina.

Oferta deweloperów w tej dzielnicy jest dość szeroka. Można tutaj znaleźć kameralne bloki, kompleksy apartamentów, rozległe osiedla mieszkaniowe, wille miejskie, a także budynki mieszkalno-usługowe. Charakterystyczna dla nowych inwestycji mieszkaniowych jest modernistyczna architektura oraz podwyższony standard wykończenia.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach znajdziemy na terenie takich osiedli jak: Raków, Stare Włochy, Okęcie oraz Nowe Włochy.

Mieszkania na sprzedaż we Włochach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż we Włochach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań we Włochach?

Obecnie przeciętna cena mieszkania we warszawskich Włochach kształtuje się na poziomie 11,8 tys. zł/mkw. To prawie tyle, ile wynosi średnia dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe średnie ceny mieszkań znajdziemy na takich osiedlach jak: Opacz Wielka (18,4 tys. zł/mkw.), Załuski (17,7 tys. zł/mkw.), czy Raków (13,3 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najtaniej można kupić mieszkanie na osiedlach: Paluch (9,3 tys. zł/mkw.), Okęcie (11,2 tys. zł/mkw.), czy Nowe Włochy (11,2 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy Włochy należą: Rakowska (11,7 tys. zł/mkw.), Solińska (11,6 tys. zł/mkw.), Czesława Tańskiego (11,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Tunel pod ul. Marszałkowską przechodzi definitywnie do historii. Po jego niedawnym zamknięciu w czwartek 25 lipca rozpoczęło się zasypywanie podziemnej przeprawy. To pierwszy krok ku przebudowie kwartału Złota/Zgoda, który już za dwa lata zmieni się nie do poznania. Likwidacja tunelu pozwoli także na połączenie przyszłego skweru z powstającym tuż obok placem Centralnym.
W Warszawie powstaje plac Centralny [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje plac Centralny [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka.
W centrum Warszawy powstaną nowe biura flex
W centrum Warszawy powstaną nowe biura flex
Warszawa wzbogaci się o kolejne powierzchnie biurowe typu flex. W październiku CitySpace uruchomi swoją piątą lokalizację w stolicy. Nowe centrum ruszy w zlokalizowanym na Woli biurowcu Nowogrodzka Square i będzie funkcjonować pod nazwą CitySpace Novo.
Rośnie popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie
Rośnie popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie
Warszawski rynek biurowy pozostaje nadal bardzo atrakcyjny i stabilny mimo niższej aktywności deweloperskiej. W budowie jest 225 tys. mkw. przestrzeni do pracy, a 58 tys. mkw. znajduje się w modernizacji – wynika z najnowszych danych CBRE.
Trwa budowa Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
Trwa budowa Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ.
Mniej asfaltu i więcej zieleni na placu Bankowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Mniej asfaltu i więcej zieleni na placu Bankowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Obsadzony już w wielu miejscach drzewami i krzewami plac Bankowy będzie jeszcze bardziej zielony. We wtorek, 23 lipca, rozpoczęły się kolejne prace, które zmienią to miejsce w przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów.
Warszawski biurowiec Skyliner w 100% wynajęty
Warszawski biurowiec Skyliner w 100% wynajęty
Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca – jeden z czołowych deweloperów energii odnawialnej w Polsce – zajmie w budynku ok. 1 500 mkw., całe 7. piętro.
Globalny marketplace zostaje na dłużej w biurowcu Atlas Tower w Warszawie
Globalny marketplace zostaje na dłużej w biurowcu Atlas Tower w Warszawie
Doradcy ITRA Polska reprezentowali Displate w procesie renegocjacji i przedłużenia umowy najmu biura w wieżowcu Atlas Tower w centrum Warszawy. To właśnie w tym miejscu rozwijana jest polska, kreatywna marka, która stała się fenomenem na międzynarodową skalę.
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu w Warszawie [FILM]
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu w Warszawie [FILM]
Dobiegła końca przebudowa placu Na Rozdrożu. Po uruchomieniu wind prowadzących z przystanków autobusowych w ciągu Trasy Łazienkowskiej na plac oraz wytyczeniu wokół niego dróg rowerowych, również jezdnie tego ważnego węzła komunikacyjnego zyskały nową nawierzchnię. Prace na placu Na Rozdrożu wykonała firma Strabag, a koszt modernizacji wyniósł 26,4 ml zł.
Rynek biurowy w Warszawie w pierwszej połowie 2024 roku [RAPORT]
Rynek biurowy w Warszawie w pierwszej połowie 2024 roku [RAPORT]
Liczba wynajętej powierzchni biurowej w Warszawie w pierwszej połowie roku wyniosła ponad 316 000 mkw. Mimo stabilnego popytu najemcy ostrożnie podchodzą do relokacji, częściej wybierając renegocjacje kończących się umów.
REKLAMA