Warszawa

Włochy to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Do zalet mieszkania w tej części miasta należy zaliczyć łatwy dostęp do placówek edukacyjnych oraz sprawny dojazd do centrum Warszawy. Minusem może być hałas docierający z lotniska Warszawa Okęcie, a także korki w godzinach szczytu na głównych ulicach dzielnicy.

Mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z terenów rekreacyjnych, przy których można spotkać sporo zieleni. Dogodny dostęp do placów zabaw, żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych sprzyja rodzinom z dziećmi.

Jakie są osiedla we Włochach?

Włochy graniczą z takimi dzielnicami jak: Ursynów, Ochota, Mokotów, Bemowo, Wola oraz Ursus.

Włochy dzieli się na 8 osiedli: Nowe Włochy, Okęcie, Opacz Wielka, Raków-Wiktoryn, Salomea, Stare Włochy, Załuski oraz Paluch-Gorzkiewki.

Ile osób mieszka we Włochach?

Włochy zajmują powierzchnię blisko 29 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy szacowana jest na 44,3 tys. To daje nam niewielką gęstość zaludnienia, która wynosi 1 549 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Włochy?

Włochy to dobre miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ze względu na łatwy dostęp do placówek edukacyjnych. Dzielnica kusi nowych mieszkańców dobrym dojazdem do centrum i innych dzielnic miasta, ale także umiarkowanymi cenami mieszkań. Seniorzy powinni się tutaj również dobrze czuć, ponieważ jest sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Włoch?

Na terenie dzielnicy kursują pociągi (SKM), autobusy oraz tramwaje. Ze stacji Warszawa Włochy można dojechać pociągiem do centrum w kwadrans. Z bardziej peryferyjnych części dzielnicy dojazd środkami komunikacji miejskiej do Śródmieścia zajmuje około 40 minut.

Sieć linii autobusowych jest tutaj dobrze rozwinięta. Autobusy przejeżdżają przez różne części dzielnicy, a przystanki można znaleźć m.in. przy najważniejszych ulicach.

We Włochach mamy kilka linii tramwajowych. Można się nimi dostać na Ochotę, Śródmieście, Pragę-Północ, Pragę-Południe oraz na Żoliborz. Tramwajem z przystanku P+R Al. Krakowska do ścisłego centrum dojedziemy w około 30 minut.

Niestety obecnie w dzielnicy Włochy nie ma żadnej stacji metra.

Rynek nieruchomości we Włochach

Włochy to stosunkowo duża pod względem powierzchni dzielnica o niewielkiej gęstości zaludnienia. To sprawia, że obszar nadaje się na nowe inwestycje mieszkaniowe.

We Włochach znajdziemy zabudowę jednorodzinną oraz osiedla mieszkaniowe. Nie występują tutaj wielkie blokowiska. W północnej części dzielnicy mamy tereny przemysłowo-magazynowe. Na terenie Włoch znajduje się również lotnisko Warszawa Okęcie im. Fryderyka Chopina.

Oferta deweloperów w tej dzielnicy jest dość szeroka. Można tutaj znaleźć kameralne bloki, kompleksy apartamentów, rozległe osiedla mieszkaniowe, wille miejskie, a także budynki mieszkalno-usługowe. Charakterystyczna dla nowych inwestycji mieszkaniowych jest modernistyczna architektura oraz podwyższony standard wykończenia.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach znajdziemy na terenie takich osiedli jak: Raków, Stare Włochy, Okęcie oraz Nowe Włochy.

Mieszkania na sprzedaż we Włochach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż we Włochach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań we Włochach?

Obecnie przeciętna cena mieszkania we warszawskich Włochach kształtuje się na poziomie 11,8 tys. zł/mkw. To prawie tyle, ile wynosi średnia dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe średnie ceny mieszkań znajdziemy na takich osiedlach jak: Opacz Wielka (18,4 tys. zł/mkw.), Załuski (17,7 tys. zł/mkw.), czy Raków (13,3 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najtaniej można kupić mieszkanie na osiedlach: Paluch (9,3 tys. zł/mkw.), Okęcie (11,2 tys. zł/mkw.), czy Nowe Włochy (11,2 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy Włochy należą: Rakowska (11,7 tys. zł/mkw.), Solińska (11,6 tys. zł/mkw.), Czesława Tańskiego (11,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Mniej betonu, więcej zieleni w Warszawie
Ponad 31 tys. mkw. – tyle betonu usunęły w ubiegłym roku miejskie jednostki i zastąpiły go roślinnością. Efekty tych działań można zobaczyć na placach, skwerach, w parkach, przy ulicach i na podwórkach. W tym roku planowane są kolejne rozpłytowania.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy ze 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
Ruszył pierwszy magazyn w przebudowywanym parku logistyki miejskiej City Point Targówek
Partners Group i Peakside Capital Advisors, w ramach współpracy JV, zakończyli budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. w całości wynajęty jest przez DPD Polska i wchodzi w skład parku, który dostarczy blisko 100 tys. mkw.
Co dalej z budową Roma Tower, nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy?
Co dalej z budową nowego, 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy? Chodzi o biurowiec Roma Tower, który ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej.
Najwyższy obecnie budowany wieżowiec w Polsce osiągnął docelową wysokość [FILM]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
Dzielnice w Warszawie, w których mieszkania najszybciej zyskują na wartości
Rynek nieruchomości w Warszawie jest jednym z najatrakcyjniejszych w kraju i wyróżnia się pod względem liczby dostępnych lokali mieszkaniowych[1]. Stolica stwarza znakomite warunki do inwestycji. Duży potencjał inwestycyjny mają dziś nie tylko Śródmieście, Ochota czy Mokotów, ale też inne dzielnice. W której części stolicy warto dziś kupić mieszkanie? Sprawdzamy.
LIXA City Gardens z nowymi najemcami
Restauracja Rico, Ramenownia i salon kosmetyczny Luna Skin – to trzy marki, które dołączyły do grona najemców konceptu retailowego LIXA City Gardens, który powstał w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Na mocy nowych umów, Yareal Polska wynajął ponad 550 mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowo-usługowej.
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego [FILMY+WIZUALIZACJE]
W Warszawie trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Powstanie w ten sposób kolejne miejsce Nowego Centrum Warszawy.
Wieżowce w Warszawie IV
Witamy w kolejnym odcinku “Wieżowców w Warszawie” naszego zestawienia budowanych, planowanych oraz niezrealizowanych budynków w stolicy. W tym odcinku przyjrzymy się kilku zaawansowanym budowom, ukończonym etapom oraz jednemu kontrowersyjnemu projektowi przy ulicy Srebrnej. Zapraszamy na film!
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
REKLAMA